přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GCC 4.9: Silvermont, C++14 a ubsan

Axis Talk 2021

GCC 4.9: Silvermont, C++14 a ubsan

GCC

Připravovaná verze 4.9 kompilátorové sady GCC přinese například podporu architektur Silvermont a RX, vylepšení podpory jazykových standardů C++14 a C++11, sanitizér nedefinovaného chování nebo barevné zvýraznění chybových zpráv.


Verze 4.9 kompilátorové sady GNU Compiler Collection (GCC) bude vydána až v příštím roce, nicméně už dnes je zřejmé, že se můžeme těšit na celou řadu zajímavých novinek. Podporované architektury se rozšíří o Intel Silvermont (SoC pro tablety, embedded zařízení a další „větší“ mobilní přístroje; pro telefony je určena architektura Merrifield) a Renesas RX (konkrétně RX100, RX200 a RX600; jedná se o mikrořadiče pro ovládání různých přístrojů). V oblasti jazyků bude vylepšena podpora připravovaného standardu C++14 a existujícího C++11, výchozí verzí jazyka Ada bude nově Ada 2012.

Ve verzi 4.8 přibyly do GCC dva sanitizéry (adresní a vláknový), nyní přichází třetí: UndefinedBehaviorSanitizer (ubsan), který má za cíl odhalovat nedefinované chování kódu. AddressSanitizer bude nově podporován i pro architekturu ARM. Drobným, ale užitečným vylepšením (pro ty, kdo používají GCC bez nějakého grafického IDE) bude možnost barevného zvýrazňování diagnostických zpráv, umožňující na první pohled rozlišovat různé úrovně chyb a rychle se orientovat ve struktuře zpráv. 

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Je možné nasadit aplikaci za jediný týden?

CiscoJestli jste někdy řešili nasazování aplikace, asi víte, že všechno odladit může být celkem zdlouhavá záležitost. Dokážete si představit, že na to máte jen týden? Že je to nemožné? Není! Jde to a ani to nemusí být příliš složité.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Axis Talk 2021