přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GCC 4.9: Silvermont, C++14 a ubsan

Konference Cloud computing v praxi

GCC 4.9: Silvermont, C++14 a ubsan

GCC

Připravovaná verze 4.9 kompilátorové sady GCC přinese například podporu architektur Silvermont a RX, vylepšení podpory jazykových standardů C++14 a C++11, sanitizér nedefinovaného chování nebo barevné zvýraznění chybových zpráv.


reklama

Verze 4.9 kompilátorové sady GNU Compiler Collection (GCC) bude vydána až v příštím roce, nicméně už dnes je zřejmé, že se můžeme těšit na celou řadu zajímavých novinek. Podporované architektury se rozšíří o Intel Silvermont (SoC pro tablety, embedded zařízení a další „větší“ mobilní přístroje; pro telefony je určena architektura Merrifield) a Renesas RX (konkrétně RX100, RX200 a RX600; jedná se o mikrořadiče pro ovládání různých přístrojů). V oblasti jazyků bude vylepšena podpora připravovaného standardu C++14 a existujícího C++11, výchozí verzí jazyka Ada bude nově Ada 2012.

Ve verzi 4.8 přibyly do GCC dva sanitizéry (adresní a vláknový), nyní přichází třetí: UndefinedBehaviorSanitizer (ubsan), který má za cíl odhalovat nedefinované chování kódu. AddressSanitizer bude nově podporován i pro architekturu ARM. Drobným, ale užitečným vylepšením (pro ty, kdo používají GCC bez nějakého grafického IDE) bude možnost barevného zvýrazňování diagnostických zpráv, umožňující na první pohled rozlišovat různé úrovně chyb a rychle se orientovat ve struktuře zpráv. 

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Soutěž - reproduktory Trust

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »