přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GCC 5.0 přinese vyšší rychlost, optimalizace pro x86 a podporu Cortex-A17

GCC 5.0 přinese vyšší rychlost, optimalizace pro x86 a podporu Cortex-A17

GCC

Připravovaná verze 5.0 kompilátorové sady GNU Compiler Collection bude produkovat rychlejší kód (na x86 díky optimalizacím až trojnásobně) a bude podporovat novou architekturu ARM Cortex-A17.


Free Software Foundation chystá přibližně na polovinu příštího roku vydání nové verze kompilátorové sady GNU Compiler Collection. Pátá verze přinese především rychlejší výsledný strojový kód. Optimalizace pro nové procesory architektury x86 mají umožňovat až třikrát rychlejší běh v porovnání s kódem z verze 4.9.

Jak tyto optimalizace fungují, se dočtete na vývojářském webu firmy Intel.

Testy ukazují rychlý běh kódu i v porovnání s nejnovější verzí kompilátoru LLVM Clang. Další významnou novinkou GCC 5.0 je podpora nové architektury ARM Cortex-A17, která by se měla dostat na trh zhruba ve stejné době, kdy bude vydána nová verze GCC.

Cortex-A17 je v podstatě přeznačené jádro vyvíjené nejprve jako Cortex-A12. Má nahradit úspěšnou architekturu Cortex-A9; při stejné taktovací frekvenci slibuje výrobce o 60 % vyšší výkon.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog