přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google Chrome a revokace certifikátů

Google Chrome a revokace certifikátů

Google Chrome

Webový prohlížeč Google Chrome obvykle nepoužívá ani jednu z běžných metod kontroly certifikátů, zda nebyly revokovány. Jde svou vlastní cestou.


V souvislosti se závažnou bezpečnostní chybou v OpenSSL se v posledních dvou týdnech často diskutuje kromě jiného i o problematice revokace certifikátů. Standardně webové prohlížeče (a jiné programy) používají dvě metody: kontrolu vůči seznamům revokovaných certifikátů (CRL) a on-line dotazování na revokované certifikáty (OCSP).

První metoda může znamenat riziko neaktuálnosti seznamů a nutnost jejich opakovaného stahování (přitom mohou být docela objemné); druhá pak generuje větší zátěž serverů certifikačních autorit a současně také přinášet ztrátu soukromí (umožňuje sledovat přístupy na příslušné domény), byť lze tyto nevýhody omezit OCSP staplingem. Obě metody mohou selhat a aplikace pak na certifikát obvykle nahlíží, jako kdyby nebyl revokován. Revokace certifikátů certifikačních autorit se řeší aktualizacemi programů nebo distribučních balíčků.

Google Chrome na to ale jde jinak. Od roku 2012 už s výjimkou EV certifikátů klasické metody nepoužívá, pokud si je uživatel nezapne, a místo toho využívá seznamy, které si v dávkách stahuje od firmy Google. Její roboti neustále procházejí CRL poskytované certifikačními autoritami a sériová čísla revokovaných certifikátů dávají do zmíněných dávek. Dávky se do Chrome stahují nejméně jednou denně.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Kodys - Honeywell