přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google Chrome slaví druhé narozeniny

POINT.X (2018-19)

Google Chrome slaví druhé narozeniny

Google svůj prohlížeč dokázal velmi rychle prosadit a nyní už je z něj silný hráč, se kterým musíme počítat.


reklama

Když 2. září 2008 Google zveřejnil prohlížeč Chrome, vzbudil sice zvědavost, ale žádné velke nadšení. Chrome byl rychlý a nenáročný, ale měl velmi málo funkcí. Málokoho by asi napadlo, že se za dva roky tak vypracuje. Chrome a jeho open-source vydání Chromium stále lákají nové uživatele a postupně nabírají cenná procenta. 

V globálním měřítku už je třetím nejoblíbenějším prohlížečem a používá ho kolem devíti procent uživatelů. Na technických serverech (což je paradox, protože původně byl Chrome považován za prohlížeč pro nejméně zkušené uživatele) dostanete ještě mnohem vyšší čísla. Například u nás na LinuxEXPRES.cz má dvacetiprocentní zastoupení. Zdá se, že by Chrome mohl začít ohrožovat Mozilla Firefox. Firefox má sice zatím velký náskok, ale o Chrome se hodně píše a jeho vývoj je progresivnější – probíhá nepřetržitě, aktuálně se pracuje už na sedmé verzi. Ale to už jsou spekulace. Tak všechno nejlepší.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Roman Bořánek

Student ekonomie a v podstatě běžný uživatel, který na Linux pohlíží trochu jinak, a to hlavně z hlediska uživatelské přívětivosti, marketingu a byznysu. Baví ho Ubuntu, protože jako jedna z mála distribucí tyto oblasti nezanedbává.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME

| blog


Inzerce