přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google přechází na IPv6

Google přechází na IPv6

Google ve své firemní síti přechází na protokol IPv6. Konečným stavem bude síť čistě na tomto protokolu.


Firma Google vyčerpala veškeré IPv4 adresy, kterými disponovala. Používala totiž veřejné adresy i ve své vnitřní síti. Muselo se to nějak řešit, a to „nějak“ v tomto případě znamená migraci na nový protokol IPv6. Cílem je mít tento protokol všude a nakonec se zcela oprostit od IPv4. Firemní síť propojuje více než 200 poboček po celém světě se zhruba 30 000 zaměstnanců.

Při přiřazování IPv6 adres Google postupuje podle RFC 5375. Každá pobočka dostává adresní blok /48, každá budova blok /56 a každá VLAN blok /64. Přidělování adres konkrétním zařízením je řešeno pomocí SLAAC. Musely být vyvinuty či upraveny různé nástroje a aplikace používané firmou (včetně monitoringu sítě), řešit se muselo samozřejmě také internetové připojení jednotlivých poboček pomocí IPv6.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...