přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google přechází na IPv6

Google přechází na IPv6

Google ve své firemní síti přechází na protokol IPv6. Konečným stavem bude síť čistě na tomto protokolu.


Firma Google vyčerpala veškeré IPv4 adresy, kterými disponovala. Používala totiž veřejné adresy i ve své vnitřní síti. Muselo se to nějak řešit, a to „nějak“ v tomto případě znamená migraci na nový protokol IPv6. Cílem je mít tento protokol všude a nakonec se zcela oprostit od IPv4. Firemní síť propojuje více než 200 poboček po celém světě se zhruba 30 000 zaměstnanců.

Při přiřazování IPv6 adres Google postupuje podle RFC 5375. Každá pobočka dostává adresní blok /48, každá budova blok /56 a každá VLAN blok /64. Přidělování adres konkrétním zařízením je řešeno pomocí SLAAC. Musely být vyvinuty či upraveny různé nástroje a aplikace používané firmou (včetně monitoringu sítě), řešit se muselo samozřejmě také internetové připojení jednotlivých poboček pomocí IPv6.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog