přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Googlova detekce malwaru má účinnost jen 15 %

Googlova detekce malwaru má účinnost jen 15 %

Android

Technologie k detekci malwaru, kterou Google zahrnul do systému Android 4.2, odhalí jen asi 15 % škodlivého softwaru.


Při neopatrnosti mohou uživatelé snadno do svého přístroje se systémem Android zavléci nějaký škodlivý software čili malware (viry, červy, trojské koně apod.). Starší verze obsahují navíc i slabiny, které umožňují proniknout takovému kódu do systému i bez vědomí uživatele – hlavní z těchto děr byly odstraněny ve verzi 4.1. Do Androidu 4.2 firma Google připravila technologii (application verification service), která by měla škodlivý kód odhalovat.

Xuxian Jiang, docent ze Státní univerzity v Severní Karolině (NCSU), se svými kolegy tuto technologii otestoval a výsledky jsou poměrně šokující. Z otestovaných vzorků (nasbíraných v rámci projektu Android Malware Genome Project; celkem 1260 vzorků ze 49 skupin) jich bylo detekováno jen zhruba 15 %. Ještě zajímavější je to v porovnání s deseti antivirovými programy – v tomto testu byl z každé skupiny malwaru náhodně vybrán jeden vzorek. Dva z antivirů detekovaly všechny vzorky, dalších pět překročilo 90 %, dva detekovaly přes 70 % a jeden přes 50 %. Technologie firmy Google zde měla účinnost pouhých 20 %.

Autoři testu se velmi podivují, že Google nevyužívá svoji službu VirusTotal (která umožňuje prověřovat programy ve výše uvedených antivirových programech a byla právě použita pro test účinnosti těchto programů) a místo toho implementuje samostatné, neúčinné řešení.

Nahoru

Příspěvky

Googlova detekce malwaru má účinnost jen 15 %
Jan 11. 12. 2012, 09:15:04
Odpovědět  Odkaz 
Googlova - au, au.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...



Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »