přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Historie názvů barev v CSS, aneb odkud se vzaly „loupané mandle“ či „pálená cihla“

Historie názvů barev v CSS, aneb odkud se vzaly „loupané mandle“ či „pálená cihla“

Barvy

Zajímavý článek v magazínu Ars Technica se zabývá historii názvů barev v CSS. Její kořeny sahají do 80. let 20. století.


Pro identifikaci barev se (nejen) v CSS používají kromě číselných hodnot také názvy. Zajímá vás, kde se používané názvy vzaly, proč se používá nejen „LightGray“ (světle šedá), ale například i „BlanchedAlmond“ (loupané mandle), „FiredBrick“ (pálená cihla) nebo „MidnightBlue“ (půlnoční modř)? Historii názvů barev se věnuje článek v magazínu Ars Technica.

Její kořeny sahají až do 80. let minulého století, k počátkům X Window Systemu. První seznam pojmenovaných barev se objevil v roce 1986 (verze X10R3), barev bylo tehdy 69 a byly přizpůsobeny pro terminál DEC VT240. Seznam obsahoval jednoduše nazvané barvy, jako například „dark red“ (s možností zápisu i jako „DarkRed“). K podobě, dnes vidíme v CSS, bylo ještě hodně daleko a mnoho se toho ještě událo.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...



Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »