přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Hledá se správce Edubuntu.cz

Axis Talk 2021

Hledá se správce Edubuntu.cz

Po úspěšném znovuzrození Kubuntu.cz je třeba oživit další z webů, tentokrát Edubuntu.cz , které je především po obsahové stránce ve velmi špatném stavu.


Edubuntu stojí poněkud na okraji zájmu komunity, ale je důležité především v (nejen) naší snaze prosadit (Ed)Ubuntu ve školství. Cílovou skupinou Edubuntu.cz není ani tolik komunita, ale především učitelé a další pracovníci ve školství a případně i studenti. Proto není třeba tvořit rozsáhlý portál s denně aktualizovaným obsahem, ale spíše je třeba vytvořit kvalitní převážně statický obsah, který se bude měnit maximálně jednou za půl roku u příležitosti nového vydání Edubuntu. Aktuálně bude třeba ale mnohem větší zásah, protože většina informací nebyla aktualizována i několik let a mnoho důležitých informací také prostě chybí.

Problémem je také, že ani oficiální portál Edubuntu.org není zrovna příkladem dobře spravovaného webu a dopátrat se tak toho, jak některé věci ve skutečnosti fungují, je občas dosti zajímavé.

Pokud Edubuntu používáte nebo se o něj aktivně zajímáte a rádi byste se osiřelého Edubuntu.cz ujali, nebojte se ozvat sem nebo na vojtech.trefny@ubuntu_com

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Jirka Vrba

Jirka Vrba

Někdy v minulém století vystudoval stavební fakultu, kde i posléze působil a oblíbil si UNIX. Dále se několit let živil jako programátor, posléze vedoucí vývoje webových aplikací a dnes scrum master v Seznam a.s.


  • Distribuce: Ubuntu, Centos, OpenWRT
  • Grafické prostředí: GNOME KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Je možné nasadit aplikaci za jediný týden?

CiscoJestli jste někdy řešili nasazování aplikace, asi víte, že všechno odladit může být celkem zdlouhavá záležitost. Dokážete si představit, že na to máte jen týden? Že je to nemožné? Není! Jde to a ani to nemusí být příliš složité.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Axis Talk 2021

Tagy