přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Hledá se správce Edubuntu.cz

Konference Cloud computing v praxi

Hledá se správce Edubuntu.cz

Po úspěšném znovuzrození Kubuntu.cz je třeba oživit další z webů, tentokrát Edubuntu.cz , které je především po obsahové stránce ve velmi špatném stavu.


reklama

Edubuntu stojí poněkud na okraji zájmu komunity, ale je důležité především v (nejen) naší snaze prosadit (Ed)Ubuntu ve školství. Cílovou skupinou Edubuntu.cz není ani tolik komunita, ale především učitelé a další pracovníci ve školství a případně i studenti. Proto není třeba tvořit rozsáhlý portál s denně aktualizovaným obsahem, ale spíše je třeba vytvořit kvalitní převážně statický obsah, který se bude měnit maximálně jednou za půl roku u příležitosti nového vydání Edubuntu. Aktuálně bude třeba ale mnohem větší zásah, protože většina informací nebyla aktualizována i několik let a mnoho důležitých informací také prostě chybí.

Problémem je také, že ani oficiální portál Edubuntu.org není zrovna příkladem dobře spravovaného webu a dopátrat se tak toho, jak některé věci ve skutečnosti fungují, je občas dosti zajímavé.

Pokud Edubuntu používáte nebo se o něj aktivně zajímáte a rádi byste se osiřelého Edubuntu.cz ujali, nebojte se ozvat sem nebo na vojtech.trefny@ubuntu_com

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Jirka Vrba

Jirka Vrba

Někdy v minulém století vystudoval stavební fakultu, kde i posléze působil a oblíbil si UNIX. Dále se několit let živil jako programátor, posléze vedoucí vývoje webových aplikací a dnes scrum master v Seznam a.s.


  • Distribuce: Ubuntu, Centos, OpenWRT
  • Grafické prostředí: GNOME KDE

| proč linux | blog


Soutěž - reproduktory Trust

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »

Tagy