přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Hledá se správce Edubuntu.cz

POINT.X (2018-19)

Hledá se správce Edubuntu.cz

Po úspěšném znovuzrození Kubuntu.cz je třeba oživit další z webů, tentokrát Edubuntu.cz , které je především po obsahové stránce ve velmi špatném stavu.


reklama

Edubuntu stojí poněkud na okraji zájmu komunity, ale je důležité především v (nejen) naší snaze prosadit (Ed)Ubuntu ve školství. Cílovou skupinou Edubuntu.cz není ani tolik komunita, ale především učitelé a další pracovníci ve školství a případně i studenti. Proto není třeba tvořit rozsáhlý portál s denně aktualizovaným obsahem, ale spíše je třeba vytvořit kvalitní převážně statický obsah, který se bude měnit maximálně jednou za půl roku u příležitosti nového vydání Edubuntu. Aktuálně bude třeba ale mnohem větší zásah, protože většina informací nebyla aktualizována i několik let a mnoho důležitých informací také prostě chybí.

Problémem je také, že ani oficiální portál Edubuntu.org není zrovna příkladem dobře spravovaného webu a dopátrat se tak toho, jak některé věci ve skutečnosti fungují, je občas dosti zajímavé.

Pokud Edubuntu používáte nebo se o něj aktivně zajímáte a rádi byste se osiřelého Edubuntu.cz ujali, nebojte se ozvat sem nebo na vojtech.trefny@ubuntu_com

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Jirka Vrba

Jirka Vrba

Někdy v minulém století vystudoval stavební fakultu, kde i posléze působil a oblíbil si UNIX. Dále se několit let živil jako programátor, posléze vedoucí vývoje webových aplikací a dnes scrum master v Seznam a.s.


  • Distribuce: Ubuntu, Centos, OpenWRT
  • Grafické prostředí: GNOME KDE

| proč linux | blog