přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, IBM otevírá svůj aplikační server WebSphere Liberty

IBM otevírá svůj aplikační server WebSphere Liberty

Open Liberty

Firma IBM otevírá svůj javový aplikační server WebSphere Liberty, ponese název Open Liberty.


WebSphere Liberty je javový aplikační server firmy IBM, vyznačující se rychlým startem i během, změnami bez restartu a jednoduchou konfigurací v XML. Využívá kód řady open-source projektů (např. Apache Aries, Apache Felix nebo Weld) a kód vyvíjený v IBM. Nyní firma otevřela hlavní kódovou bázi serveru, ponese název Open Liberty.

„Open Liberty nabízí vývojářům základní nástroje potřebné pro vývoj javových aplikací a mikro služeb, s využitím kódové báze Java EE z WebSphere Liberty, stejně jako čerstvých výsledků práce komunity na MicroProfile,“ vysvětluje Ian Robinson, hlavní architekt softwaru WebSphere. I nadále ale zůstane k dispozici proprietární verze WebSphere Liberty, s doplňkovými funkcemi a službami podpory.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog