přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Intel: Management Engine je uzavřený a proto bezpečný

Intel: Management Engine je uzavřený a proto bezpečný

Intel

Firma Intel tvrdí, že Management Engine je proprietární a uzavřený a proto je bezpečný.


Jak jsme nedávno informovali, Free Software Foundation kritizuje Management Engine od firmy Intel – s tím, že majitel počítače nemá kontrolu nad tím, co se mu v něm děje a navíc je celé řešení vzdálené správy zranitelné, takže se mohou do počítače dostat i útočníci. Firma se k ME ústy svého mluvčího vyjádřila takto:

„Protože je Intel Management Engine proprietární a Intel nesdílí jeho zdrojové kódy, je velmi bezpečný. Intel definoval sadu politik a procedur, spravovanou samostatným týmem, aby aktivně monitoroval zranitelnosti identifikované ve vydaných produktech a reagoval na ně. V případě Intel Management Engine existují mechanismy reagující na zranitelnosti, které by se mohly objevit.“

Nahoru

Příspěvky

Intel: Management Engine je uzavřený a proto bezpečný
NULL 20. 06. 2016, 03:57:45
Odpovědět  Odkaz 
Že by se na světě objevila zase jedna nepotopitelná loď?
Intel: Management Engine je uzavřený a proto bezpečný
Milan 20. 06. 2016, 06:46:23
Odpovědět  Odkaz 
Windoze jsou uzavřené a proto bezpečné...

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...