přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Je tady Nmap 6

Je tady Nmap 6

Byl vydán Nmap 6 s plnou podporou IPv6, novým nástrojem Nping a řadou různých vylepšení.


reklama

Program Nmap (Network Mapper) se používá ke zjišťování stavu sítě a jejích uzlů, například k hledání dosažitelných zařízení, detekci otevřených portů, zkoumání běžících služeb a jejich verzí, zjišťování způsobu manipulace s pakety atd. Nyní byla vydána jeho šestá verze, která přináší řadu významných vylepšení.

V první řadě byla dokončena plná podpora IPv6 (dosud nebyla celá škála funkcí podporována pod tímto protokolem). Dále přibyl nový nástroj Nping, což je nejen mnohem obecnější verze klasického programu ping (kterým lze zjišťovat, zda je určitý stroj dostupný po síti), ale také generátor paketů podle mnoha různých protokolů – lze tak simulovat běžný provoz a testovat reakci na takovou zátěž. Rozšířen byl také Nmap Scripting Engine (NSE), umožňující automatizovat různé rutinní úkoly pro Nmap. V nové verzi také Nmap pracuje rychleji a byly rozšířeny jeho funkce zaměřené na webové prostředí. Stranou vylepšení nezůstalo ani grafické uživatelské rozhraní Zenmap.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016