SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Je tady Nmap 6

CADservis

Je tady Nmap 6

Byl vydán Nmap 6 s plnou podporou IPv6, novým nástrojem Nping a řadou různých vylepšení.


Program Nmap (Network Mapper) se používá ke zjišťování stavu sítě a jejích uzlů, například k hledání dosažitelných zařízení, detekci otevřených portů, zkoumání běžících služeb a jejich verzí, zjišťování způsobu manipulace s pakety atd. Nyní byla vydána jeho šestá verze, která přináší řadu významných vylepšení.

V první řadě byla dokončena plná podpora IPv6 (dosud nebyla celá škála funkcí podporována pod tímto protokolem). Dále přibyl nový nástroj Nping, což je nejen mnohem obecnější verze klasického programu ping (kterým lze zjišťovat, zda je určitý stroj dostupný po síti), ale také generátor paketů podle mnoha různých protokolů – lze tak simulovat běžný provoz a testovat reakci na takovou zátěž. Rozšířen byl také Nmap Scripting Engine (NSE), umožňující automatizovat různé rutinní úkoly pro Nmap. V nové verzi také Nmap pracuje rychleji a byly rozšířeny jeho funkce zaměřené na webové prostředí. Stranou vylepšení nezůstalo ani grafické uživatelské rozhraní Zenmap.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog