přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Oportunistické šifrování ve Firefoxu dlouho nevydrželo

Oportunistické šifrování ve Firefoxu dlouho nevydrželo

Firefox

„Oportunistické šifrování“ se v novém Firefoxu 37 dlouho neohřálo. Kvůli závažné bezpečnostní chybě muselo být deaktivováno.


Jednou z důležitých novinek nedávno vydané verze 37 webového prohlížeče Mozilla Firefox bylo i tzv. oportunistické šifrování. Fungovalo tak, že pokud server podporoval protokol HTTP/2 nebo SPDY a současně posílal hlavičku Alt-Svc, prohlížeč přepnul z nešifrovaného protokolu HTTP na šifrovaný HTTPS. Nekontroloval však certifikát, jak by jinak bylo u HTTPS běžné – v tomto případě by to ale nevadilo, protože bez této funkce by se stejně komunikovalo nijak nezabezpečeným protokolem HTTP.

Oportunistické šifrování však muselo být vypnuto (v opravné verzi 37.0.1), protože v něm byla nalezena závažná bezpečnostní chyba, a do vyřešení záležitosti zůstane deaktivováno. Chyba umožňuje přesměrovat uživatele na web komunikující pomocí HTTPS, aniž by se však kontroloval certifikát. Proto když má někdo možnost zasáhnout do komunikace (man-in-the-middle útok), může podvrhnout svůj certifikát, aniž by to dal prohlížeč uživateli najevo.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Září – měsíc bezpečnosti se Sophos Central

SophosNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
Nebylo by skvělé zabezpečit vaše firewally, počítače, servery a mobilní zařízení pomocí nejlepších kyberbezpečnostních řešení na trhu a spravovat vše z jednoho intuitivního uživatelského rozhraní?

Pokračování ...


Sophos

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Cyber Days 2019