přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 25: Web Audio a řada novinek v mobilní verzi

Firefox 25: Web Audio a řada novinek v mobilní verzi

Firefox

Nová desktopová verze webového prohlížeče Mozilla Firefox se chlubí především podporou Web Audio API. Bohatší na novinky je tentokrát mobilní verze (pro Android).


Čerstvá verze 25 webového prohlížeče Mozilla Firefox přinesla především podporu technologie Web Audio API, což je javascriptové aplikační rozhraní pro zpracování a syntézu zvuku. Změnilo se také resetování, a to ve dvou ohledech. Jednak reset prohlížeče už nesmaže aktuální session, druhou změnou je nabídka „nedestruktivního“ resetu po několika měsících nepoužívání Firefoxu. Dále například přibyla podpora lokálního rolování pozadí, která byla v jiných webových prohlížečích obsažena již delší dobu, či možnost vkládat rámec iframe v režimu inline (do textu).

S desktopovou verzí byla vydána i nová verze mobilní, určená pro systém Android. Ta je na novinky bohatší. Přidává například režim „guest browsing“, určený pro půjčování přístroje jinému uživateli – v tomto režimu nejsou přístupné soukromé informace uložené v prohlížeči. Nová verze také blokuje „smíšený obsah“ při používání HTTPS, jako to bylo zavedeno u desktopového Firefoxu 23. Doplňky mohou nově vkládat indikátory do adresního řádku. Pro vývojáře se hodí možnost zapnout v nastavení vzdálené ladění z desktopového prohlížeče.

Současně s novým Firefoxem byla vydána také nová verze poštovního klienta Thunderbird (24.1, opravná verze).

Nahoru

Příspěvky

Firefox 25: Web Audio a řada novinek v mobilní verzi
Jentok 3. 11. 2013, 08:27:08
Odpovědět  Odkaz 
Jsem rád, že Firefox míří tam, kam míří. Tedy do (_!_)
My, profesionální vývojáři webových aplikací, používáme k ladění svého kódu zásadně jen Internet Explorer. Je to nativní prohlížeč jediného operačního systému, v kterém se dají vyvíjet webové (a v podstatě i všechny ostaní) aplikace.
Pomalý a dírami prolezlý firefox (ano, to "f" je malé záměrně) je naprosto zbytečný kus software, který používají jen zamindrákovaní jedinci, aby si vylili zlost na úspěšnou firmu, která ví, jak uživatelům vyjít vstříc.
Já otevírám šampaňské a klikám na modré éčko. A co vy?

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...