přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 25: Web Audio a řada novinek v mobilní verzi

Firefox 25: Web Audio a řada novinek v mobilní verzi

Firefox

Nová desktopová verze webového prohlížeče Mozilla Firefox se chlubí především podporou Web Audio API. Bohatší na novinky je tentokrát mobilní verze (pro Android).


Čerstvá verze 25 webového prohlížeče Mozilla Firefox přinesla především podporu technologie Web Audio API, což je javascriptové aplikační rozhraní pro zpracování a syntézu zvuku. Změnilo se také resetování, a to ve dvou ohledech. Jednak reset prohlížeče už nesmaže aktuální session, druhou změnou je nabídka „nedestruktivního“ resetu po několika měsících nepoužívání Firefoxu. Dále například přibyla podpora lokálního rolování pozadí, která byla v jiných webových prohlížečích obsažena již delší dobu, či možnost vkládat rámec iframe v režimu inline (do textu).

S desktopovou verzí byla vydána i nová verze mobilní, určená pro systém Android. Ta je na novinky bohatší. Přidává například režim „guest browsing“, určený pro půjčování přístroje jinému uživateli – v tomto režimu nejsou přístupné soukromé informace uložené v prohlížeči. Nová verze také blokuje „smíšený obsah“ při používání HTTPS, jako to bylo zavedeno u desktopového Firefoxu 23. Doplňky mohou nově vkládat indikátory do adresního řádku. Pro vývojáře se hodí možnost zapnout v nastavení vzdálené ladění z desktopového prohlížeče.

Současně s novým Firefoxem byla vydána také nová verze poštovního klienta Thunderbird (24.1, opravná verze).

Nahoru

Příspěvky

Firefox 25: Web Audio a řada novinek v mobilní verzi
Jentok 3. 11. 2013, 08:27:08
Odpovědět  Odkaz 
Jsem rád, že Firefox míří tam, kam míří. Tedy do (_!_)
My, profesionální vývojáři webových aplikací, používáme k ladění svého kódu zásadně jen Internet Explorer. Je to nativní prohlížeč jediného operačního systému, v kterém se dají vyvíjet webové (a v podstatě i všechny ostaní) aplikace.
Pomalý a dírami prolezlý firefox (ano, to "f" je malé záměrně) je naprosto zbytečný kus software, který používají jen zamindrákovaní jedinci, aby si vylili zlost na úspěšnou firmu, která ví, jak uživatelům vyjít vstříc.
Já otevírám šampaňské a klikám na modré éčko. A co vy?

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

Zabezpečte firemní komunikaci a chraňte citlivé informace vaší společnosti pomocí MailStore

Stále více malých a středních podniků (MSP) přechází na Microsoft 365 v cloudu. Očekávají přitom, že jejich data jsou zde automaticky v bezpečí. Jenže tak tomu není. Přestože cloudové služby nabízejí vysokou úroveň zabezpečení, nejsou data v Microsoft 365 archivována a zálohována automaticky.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »