přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mozilla končí s podporou starších Windows ve Firefoxu

Autodesk

Mozilla končí s podporou starších Windows ve Firefoxu

Firefox

Firefox 52 je poslední verzí tohoto prohlížeče, která půjde nainstalovat na Windows XP a Vista. Uživatelům, kteří nemohou přejít na jiný systém, ale zbude možnost ještě rok používat ESR.


reklama

Včera byla vydána verze 52 webového prohlížeče Mozilla Firefox. Novinek je celá řada, například podpora WebAssembly, detekce přihlašovacích portálů (prohlížeč přesměruje na přihlašovací stránku i tehdy, pokud to nelze udělat automaticky – typicky kvůli použití HTTPS), implementace Strict Secure Cookies, odstranění NPAPI pro jiné pluginy než Flash, odstranění Battery Status API nebo výraznější varování při pokusu o přihlášení přes nešifrovaný protokol HTTP.

Zbystřit by ale měli uživatelé starších verzí systému Microsoft Windows – konkrétně XP (již není podporována Microsoftem) a Vista (podpora skončí za měsíc). Firefox 52 je totiž poslední verzí, kterou půjde na tyto systémy instalovat. Pokud uživatel nemůže přejít na jiný systém (nejlépe Linux; pozn. aut.), což je samozřejmě nejlepší řešení i z hlediska bezpečnosti, bude mít ještě rok možnost používat verzi 52 s rozšířenou podporou (ESR), bez rizika neopravovaných bezpečnostních chyb.

Nahoru

Příspěvky

Mozilla končí s podporou starších Windows ve Firefoxu
Jaja 9. 03. 2017, 11:16:39
Odpovědět  Odkaz 
Divné slovní spojení - "Windows ve Firefoxu".
Mozilla končí s podporou starších Windows ve Firefoxu
Jamicon 12. 03. 2017, 08:57:56
Odpovědět  Odkaz 
Verziu ESR som musel násilím inštalovať aj do Xubuntu-16.04LTS, pretože moja polovička nevedela rozchodiť to, že jej po aktualizácii Firefoxu-51 -> 52 prestali fungovať videohovory cez Google.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Studium IT pro správce sítí nově i v kombinované formě

Na plzeňské Vyšší odborné škole zdravotnické, managementu a veřejnosprávních studií – vošplzeň.cz – zaznamenáváme dlouhodobý trend poptávky po odbornících v oblasti informačních technologií. Jelikož je v tomto oboru potřeba v souvislosti s neustálým vývojem nových technologií získávat nové znalosti, připravili jsme již od letošního školního roku 2018/2019 3letý vzdělávací program Systémový administrátor IT v kombinované (dálkové) formě.

Pokračování ...


Tiskárna Brno

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »