přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mozilla končí s podporou starších Windows ve Firefoxu

VariCAD

Mozilla končí s podporou starších Windows ve Firefoxu

Firefox

Firefox 52 je poslední verzí tohoto prohlížeče, která půjde nainstalovat na Windows XP a Vista. Uživatelům, kteří nemohou přejít na jiný systém, ale zbude možnost ještě rok používat ESR.


Včera byla vydána verze 52 webového prohlížeče Mozilla Firefox. Novinek je celá řada, například podpora WebAssembly, detekce přihlašovacích portálů (prohlížeč přesměruje na přihlašovací stránku i tehdy, pokud to nelze udělat automaticky – typicky kvůli použití HTTPS), implementace Strict Secure Cookies, odstranění NPAPI pro jiné pluginy než Flash, odstranění Battery Status API nebo výraznější varování při pokusu o přihlášení přes nešifrovaný protokol HTTP.

Zbystřit by ale měli uživatelé starších verzí systému Microsoft Windows – konkrétně XP (již není podporována Microsoftem) a Vista (podpora skončí za měsíc). Firefox 52 je totiž poslední verzí, kterou půjde na tyto systémy instalovat. Pokud uživatel nemůže přejít na jiný systém (nejlépe Linux; pozn. aut.), což je samozřejmě nejlepší řešení i z hlediska bezpečnosti, bude mít ještě rok možnost používat verzi 52 s rozšířenou podporou (ESR), bez rizika neopravovaných bezpečnostních chyb.

Nahoru

Příspěvky

Mozilla končí s podporou starších Windows ve Firefoxu
Jaja 9. 03. 2017, 11:16:39
Odpovědět  Odkaz 
Divné slovní spojení - "Windows ve Firefoxu".
Mozilla končí s podporou starších Windows ve Firefoxu
Jamicon 12. 03. 2017, 08:57:56
Odpovědět  Odkaz 
Verziu ESR som musel násilím inštalovať aj do Xubuntu-16.04LTS, pretože moja polovička nevedela rozchodiť to, že jej po aktualizácii Firefoxu-51 -> 52 prestali fungovať videohovory cez Google.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

5 důvodů, proč si pořídit řešení Juniper s Mist AI

JuniperI když jsou kabelové a bezdrátové sítě pro podnikání důležitější než kdykoli dříve a stávají se kritickou infrastrukturou i pro malé podniky, je udržování provozu sítě vzhledem k velkému počtu mobilních zařízení, internetu věcí (IoT) a škále hardwaru, operačních systémů a aktuálně používaných aplikací stále těžší a těžší.

Pokračování ...


Arrow

Public Relations

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

ZWsoft