přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mozilla končí s podporou starších Windows ve Firefoxu

Mozilla končí s podporou starších Windows ve Firefoxu

Firefox

Firefox 52 je poslední verzí tohoto prohlížeče, která půjde nainstalovat na Windows XP a Vista. Uživatelům, kteří nemohou přejít na jiný systém, ale zbude možnost ještě rok používat ESR.


Včera byla vydána verze 52 webového prohlížeče Mozilla Firefox. Novinek je celá řada, například podpora WebAssembly, detekce přihlašovacích portálů (prohlížeč přesměruje na přihlašovací stránku i tehdy, pokud to nelze udělat automaticky – typicky kvůli použití HTTPS), implementace Strict Secure Cookies, odstranění NPAPI pro jiné pluginy než Flash, odstranění Battery Status API nebo výraznější varování při pokusu o přihlášení přes nešifrovaný protokol HTTP.

Zbystřit by ale měli uživatelé starších verzí systému Microsoft Windows – konkrétně XP (již není podporována Microsoftem) a Vista (podpora skončí za měsíc). Firefox 52 je totiž poslední verzí, kterou půjde na tyto systémy instalovat. Pokud uživatel nemůže přejít na jiný systém (nejlépe Linux; pozn. aut.), což je samozřejmě nejlepší řešení i z hlediska bezpečnosti, bude mít ještě rok možnost používat verzi 52 s rozšířenou podporou (ESR), bez rizika neopravovaných bezpečnostních chyb.

Nahoru

Příspěvky

Mozilla končí s podporou starších Windows ve Firefoxu
Jaja 9. 03. 2017, 11:16:39
Odpovědět  Odkaz 
Divné slovní spojení - "Windows ve Firefoxu".
Mozilla končí s podporou starších Windows ve Firefoxu
Jamicon 12. 03. 2017, 08:57:56
Odpovědět  Odkaz 
Verziu ESR som musel násilím inštalovať aj do Xubuntu-16.04LTS, pretože moja polovička nevedela rozchodiť to, že jej po aktualizácii Firefoxu-51 -> 52 prestali fungovať videohovory cez Google.

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz