přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Patnáctý Firefox a Thunderbird

Alvao

Patnáctý Firefox a Thunderbird

Jsou tu nové verze programů od Mozilly. Patnáctka znamená významné změny hlavně pro Thunderbird.


Byla vydána verze 15 webového prohlížeče Mozilla Firefox (včetně mobilní odnože) a poštovního klienta Mozilla Thunderbird. Množství novinek zhruba odpovídá tomu, na které jsme zvyklí při současném tempu vydávání nových verzí. Ve Firefoxu přibyla například podpora protokolu SPDY v3, komprimované textury WebGL, debugger JavaScriptu nebo nástroj pro „responzivní webdesign“.

Poštovní klient Thunderbird měl ve verzi 14 jen málo novinek, o to více jich je ale v té současné verzi. Zcela přelomová je implementace chatu – TB podporuje řadu technologií (XMPP, IRC, Facebook Chat, Twitter...). Změnou především na pohled je zcela nové GUI, směřující ke sjednocení všech aplikací Mozilly na všech platformách. V rámci webového vyhledávání byla také přidána podpora Do Not Track.

Nahoru

Příspěvky

Petr Valach Patnáctý Firefox a Thunderbird
Petr Valach 1. 09. 2012, 04:33:03
Odpovědět  Odkaz 
Thunderbird velmi mile překvapil. Je to úžasný program a je čím dál lepší.

V týdnu jsem doslova vytřel zrak šéfovi, když jsem si ho na chvilku pozval v práci k sobě. Do vyhledávacího pole jsem napsal začátek jeho mejlovky a okamžitě jsem přes globální vyhledávání měl veškerou korespondenci s ním. Otázka několika desetin sekundy.

A kolegové se przní vyhledáváním mejlů každý den mnoho desítek minut. Bye bye Outlook.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao