přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 37 je tu o týden dříve a opět zlepšuje bezpečnost

Firefox 37 je tu o týden dříve a opět zlepšuje bezpečnost

Firefox

Nová verze prohlížeče Mozilla Firefox byla vydána týden před plánovaným termínem a kromě jiného opět posiluje bezpečnost šifrované komunikace.


Verze 37 webového prohlížeče Mozilla Firefox měla být původně vydána až 7. dubna, nakonec ji tu ale máme o týden dříve. Nejvíce novinek je v oblasti bezpečnosti, kde se opět zvyšuje zabezpečení šifrované komunikace.

Například byla odstraněna podpora pro algoritmy DSA a pro downgrade na nebezpečnou verzi TLS 1.0. Při chybách TLS nesouvisejících s certifikáty se nově zobrazují podrobnější chybové zprávy. Při hledání přes vyhledávač Bing se nyní používá HTTPS.

Z ostatních novinek lze jmenovat kupříkladu přidání podpory display: contents v CSS, implementaci části Media Source Extensions API (umožňuje nativní přehrávání HTML5 videa na YouTube), oportunistické šifrování u URL se schématem „http“ (pokud server podporuje HTTP/2 nebo SPDY a posílá hlavičku Alt-Svc) nebo novou implementaci SDP/JSEP ve WebRTC.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog