přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 39: sdílení Hello URL, zapnutí Fetch API, konec SSLv3 a RC4

Firefox 39: sdílení Hello URL, zapnutí Fetch API, konec SSLv3 a RC4

Firefox

Nová verze webového prohlížeče Mozilla Firefox přidává možnost snadno sdílet URL pro (video)telefonii Hello, rozšiřuje kontrolu na malware, zapíná Fetch API, odstraňuje podporu SSLv3 a vypíná algoritmus RC4.


Byla vydána nová verze 39 webového prohlížeče Mozilla Firefox. Z ní byla zcela odstraněna podpora již dříve vypnutého, bezpečnostně problematického protokolu SSL verze 3. Zakázáno je také používání algoritmu RC4 s výjimkou explicitně specifikovaných webů.

Přibyla naopak podpora pro snadné sdílení URL pro (video)telefonii Firefox Hello, detekce malwaru v Linuxu a OS X nebo CSS Scroll Snap Points. Zapnuté i ve výchozím stavu je Fetch API. Pro rozhodování o přípravě připojení je nově k dispozici typ odkazu preconnect.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog