přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nový Firefox 27 je „sociálnější“ a zapíná pokročilejší TLS

Nový Firefox 27 je „sociálnější“ a zapíná pokročilejší TLS

Mozilla Firefox

Čerstvá verze 27 webového prohlížeče Mozilla Firefox umožňuje využívat přes SocialAPI více služeb současně. Má také ve výchozím nastavení zapnuté TLS 1.1 a 1.2.


Při představování novinek nové verze 27 webového prohlížeče Mozilla Firefox by bylo asi žádoucí začít tou relativně malou změnou, kterou je výchozí zapnutí verzí 1.1 a 1.2 šifrovací technologie TLS. Starší verze 1.0 totiž trpí bezpečnostní slabinou vůči útoku BEAST a dosud využívané řešení na úrovni této verze není kompatibilní se všemi servery. Navíc jak Google Chrome (od verze 30), tak i Internet Explorer 11 již novější verze protokolu zapnuté mají.

Další významnou novinkou je rozšíření možností SocialAPI, kdy přes něj lze využívat více služeb současně a byla také přidána podpora pro další služby (Delicious a Saavn). Dále lze zmínit podporu protokolu SPDY 3.1, přidání tečkované čáry do HTML5 Canvas nebo možnost ve výchozím stavu využívat generátory v JavaScriptu.

Mobilní verze má nové výchozí písmo: Clear Sans. Mění se také chování při pokusu posunout se mimo stránku – „odrážení“ od okrajů ve stylu iOS je již minulostí. Přibyly i předklady do několika dalších jazyků, například Slovinštiny nebo Thajštiny.

Nahoru

Příspěvky

Nový Firefox 27 je „sociálnější“ a zapíná pokročilejší TLS
... 10. 02. 2014, 13:45:01
Odpovědět  Odkaz 
Dovoluji si upozornit redakci, že u některých článků chybí ikonka s počtem diskusních příspěvků, i když příspěvky u článku jsou.

Pod článkem navíc nejsou žádné diskusní příspěvky vidět, i když tam jsou. K diskusi se dostanete jen přes sloupec poslední příspěvky. Že by to dělal ten nový Firefox 27 ??

Přikládám odkazy na dva screenshoty (týká se článku od V. Trefného).
http://i58.tinypic.com/2vc6u79.png
http://i62.tinypic.com/2n9j19g.png
Lukáš Jelínek Re: Nový Firefox 27 je „sociálnější“ a zapíná pokročilejší TLS
Lukáš Jelínek 10. 02. 2014, 14:46:14
Odpovědět  Odkaz 
Pravděpodobně je to trochu jinak (už to v minulých dnech někdo hlásil, takže jsem to podrobně zkoumal). U článků z "nekonečného" seriálu Dva týdny s Linuxem jsme v posledních měsících najeli na to, že se používá vždy stejný titulek (aby čtenáři na první pohled viděli, že je tu další článek ze seriálu). Pak se může stát, že někdo považuje dva různé články za totožné (z těch screenshotů to bohužel nelze zjistit, klíčové informace tam chybějí). Tohle je možná signál proč se vrátit k původní podobě, kdy byl titulek pokaždé jiný.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


IOTOR

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Všechny blogy »

Sophos