přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nový Firefox 27 je „sociálnější“ a zapíná pokročilejší TLS

Nový Firefox 27 je „sociálnější“ a zapíná pokročilejší TLS

Mozilla Firefox

Čerstvá verze 27 webového prohlížeče Mozilla Firefox umožňuje využívat přes SocialAPI více služeb současně. Má také ve výchozím nastavení zapnuté TLS 1.1 a 1.2.


Při představování novinek nové verze 27 webového prohlížeče Mozilla Firefox by bylo asi žádoucí začít tou relativně malou změnou, kterou je výchozí zapnutí verzí 1.1 a 1.2 šifrovací technologie TLS. Starší verze 1.0 totiž trpí bezpečnostní slabinou vůči útoku BEAST a dosud využívané řešení na úrovni této verze není kompatibilní se všemi servery. Navíc jak Google Chrome (od verze 30), tak i Internet Explorer 11 již novější verze protokolu zapnuté mají.

Další významnou novinkou je rozšíření možností SocialAPI, kdy přes něj lze využívat více služeb současně a byla také přidána podpora pro další služby (Delicious a Saavn). Dále lze zmínit podporu protokolu SPDY 3.1, přidání tečkované čáry do HTML5 Canvas nebo možnost ve výchozím stavu využívat generátory v JavaScriptu.

Mobilní verze má nové výchozí písmo: Clear Sans. Mění se také chování při pokusu posunout se mimo stránku – „odrážení“ od okrajů ve stylu iOS je již minulostí. Přibyly i předklady do několika dalších jazyků, například Slovinštiny nebo Thajštiny.

Nahoru

Příspěvky

Nový Firefox 27 je „sociálnější“ a zapíná pokročilejší TLS
... 10. 02. 2014, 13:45:01
Odpovědět  Odkaz 
Dovoluji si upozornit redakci, že u některých článků chybí ikonka s počtem diskusních příspěvků, i když příspěvky u článku jsou.

Pod článkem navíc nejsou žádné diskusní příspěvky vidět, i když tam jsou. K diskusi se dostanete jen přes sloupec poslední příspěvky. Že by to dělal ten nový Firefox 27 ??

Přikládám odkazy na dva screenshoty (týká se článku od V. Trefného).
http://i58.tinypic.com/2vc6u79.png
http://i62.tinypic.com/2n9j19g.png
Lukáš Jelínek Re: Nový Firefox 27 je „sociálnější“ a zapíná pokročilejší TLS
Lukáš Jelínek 10. 02. 2014, 14:46:14
Odpovědět  Odkaz 
Pravděpodobně je to trochu jinak (už to v minulých dnech někdo hlásil, takže jsem to podrobně zkoumal). U článků z "nekonečného" seriálu Dva týdny s Linuxem jsme v posledních měsících najeli na to, že se používá vždy stejný titulek (aby čtenáři na první pohled viděli, že je tu další článek ze seriálu). Pak se může stát, že někdo považuje dva různé články za totožné (z těch screenshotů to bohužel nelze zjistit, klíčové informace tam chybějí). Tohle je možná signál proč se vrátit k původní podobě, kdy byl titulek pokaždé jiný.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

WDProduktová řada disků WD Red, které jsou speciálně určeny a optimalizovány pro využití v NAS zařízeních, slaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku. To je příležitost, připomenout si, co disky WD Red, WD Red Pro a WD Red Plus umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Pokračování ...Public Relations

Data, umělá inteligence a automatizace v reálném čase. Salesforce přichází s přelomo­vou inovací, kterou brzy představí i v Praze

SFLUmělá inteligence, automatizace a postupující digitalizace se stávají běžnou součástí fungování podniků. Až 70 % interakcí se zákazníky se nyní odehrává digitálně.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »