přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 36: HTTP/2, vylepšení bezpečnosti a synchronizace dlaždic

POINT.X (2018-19)

Firefox 36: HTTP/2, vylepšení bezpečnosti a synchronizace dlaždic

Firefox

Nový Firefox 36 nabízí protokol HTTP/2, v několika ohledech vylepšuje bezpečnostní parametry a umožňuje synchronizovat „přišpendlené“ dlaždice.


reklama

Nová verze 36 webového prohlížeče Mozilla Firefox je do značné míry přelomová. Přináší totiž plnou podporu nového komunikačního protokolu HTTP/2 (ta byla dosud jen experimentální a ve výchozím stavu vypnutá). Při připojení k serverům podporujícím tento protokol tak lze těžit z výhod nového protokolu, zejména vyšší rychlosti.

Další významná zlepšení nastala v bezpečnostní oblasti. Nebudou již podporovány certifikáty s klíči RSA o délce 1024 bitů, které jsou už několik let považovány za slabé (prolomit se zatím povedlo jen klíče o délce 768 bitů, ale například NIST nedoporučuje 1024bitové klíče používat už od roku 2011). Firefox také nebude nabízet slabé šifry RC4, i když zůstávají podporovány.

Pokud využíváte „přišpendlení“ dlaždic na úvodní stránce prohlížeče, můžete si nově tyto dlaždice synchronizovat mezi prohlížeči. Řada novinek je také ve vývojářské oblasti, například přidání datového typu Symbol, změna sémantiky const směrem ke standardu ECMAScript 6 nebo implementace object-fit a object-position.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog