přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Je tu Opera 11. I pro Linux.

Inzerce

Je tu Opera 11. I pro Linux.

Byla vydána jedenáctá verze webového prohlížeče Opera. Přináší podporu rozšíření, výrazně vylepšenou podporu HTML5 a CSS 3, možnost načítání pluginů na vyžádání a spoustu dalších změn v uživatelském rozhraní i uvnitř programu.


Máme tady jedenáctou verzi webového prohlížeče Opera, konkrétně jeho desktopové větve (protože existuje ještě také Opera Mobile, Opera Mini a Opera for Devices). S novou verzí je tady slibovaná podpora rozšíření (nyní jich je přímo na serveru Opery k dispozici přes 200) založených na specifikaci W3C Widget. Výrazně se vylepšuje podpora technologií HTML5 a CSS 3, nově je k dispozici podpora WebSockets. Uživatelé jistě přivítají rychlejší běh JavaScriptu a možnost načítat pluginy až na vyžádání, někdo ocení také novou podobu uživatelského rozhraní (seskupování listů, nové vlastnosti panelů a záložek, nový adresní řádek apod.).

A ještě důležitá informace: instalační balíčky byly vydány pro všechny platformy zároveň, čili i v Linuxu můžete mít novou Operu 11 teď hned. Koho by zajímala Opera 11 z pohledu uživatele, může si přečíst například blogpost Jiřího Eischmanna, autora mnoha článků na LinuxEXPRESu.

Nahoru

Příspěvky

Je tu Opera 11. I pro Linux.
Broucek 18. 12. 2010, 16:14:26
Odpovědět  Odkaz 
Přechozí verze mi na netbooku nefungovali stabilně ale 11 jee svižněji než chrom.
Lukáš Jelínek Re:Je tu Opera 11. I pro Linux.
Lukáš Jelínek 18. 12. 2010, 20:50:05
Odpovědět  Odkaz 
Já na O11 jedu od včerejška. V openSUSE jsem si ji nainstaloval ručně (protože v repozitáři 11.3 se objeví za dlouho, pokud vůbec), ve Windows se mi vnutila sama. Zatím je naprosto v pohodě - s výjimkou poštovního klienta, který nějak divně pracuje s označením spamu (není kompatibilní s jinými klienty, například Thunderbirdem nebo Roundcube).

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Data&AI Forum 2020

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Inzerce