přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Je tu Opera 11. I pro Linux.

Je tu Opera 11. I pro Linux.

Byla vydána jedenáctá verze webového prohlížeče Opera. Přináší podporu rozšíření, výrazně vylepšenou podporu HTML5 a CSS 3, možnost načítání pluginů na vyžádání a spoustu dalších změn v uživatelském rozhraní i uvnitř programu.


Máme tady jedenáctou verzi webového prohlížeče Opera, konkrétně jeho desktopové větve (protože existuje ještě také Opera Mobile, Opera Mini a Opera for Devices). S novou verzí je tady slibovaná podpora rozšíření (nyní jich je přímo na serveru Opery k dispozici přes 200) založených na specifikaci W3C Widget. Výrazně se vylepšuje podpora technologií HTML5 a CSS 3, nově je k dispozici podpora WebSockets. Uživatelé jistě přivítají rychlejší běh JavaScriptu a možnost načítat pluginy až na vyžádání, někdo ocení také novou podobu uživatelského rozhraní (seskupování listů, nové vlastnosti panelů a záložek, nový adresní řádek apod.).

A ještě důležitá informace: instalační balíčky byly vydány pro všechny platformy zároveň, čili i v Linuxu můžete mít novou Operu 11 teď hned. Koho by zajímala Opera 11 z pohledu uživatele, může si přečíst například blogpost Jiřího Eischmanna, autora mnoha článků na LinuxEXPRESu.

Nahoru

Příspěvky

Je tu Opera 11. I pro Linux.
Broucek 18. 12. 2010, 16:14:26
Odpovědět  Odkaz 
Přechozí verze mi na netbooku nefungovali stabilně ale 11 jee svižněji než chrom.
Lukáš Jelínek Re:Je tu Opera 11. I pro Linux.
Lukáš Jelínek 18. 12. 2010, 20:50:05
Odpovědět  Odkaz 
Já na O11 jedu od včerejška. V openSUSE jsem si ji nainstaloval ručně (protože v repozitáři 11.3 se objeví za dlouho, pokud vůbec), ve Windows se mi vnutila sama. Zatím je naprosto v pohodě - s výjimkou poštovního klienta, který nějak divně pracuje s označením spamu (není kompatibilní s jinými klienty, například Thunderbirdem nebo Roundcube).

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...