přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mozilla testuje nový webový mobilní OS

Mozilla testuje nový webový mobilní OS

Vývojáři Mozilly testují nový webový operační systém pro mobilní zařízení: Boot 2 Gecko (B2G).


reklama

Idea operačního systému pro provoz čistě webových aplikací už určitá ztělesnění v minulosti našla. Jedná se například o již funkční, nicméně později vývojově pozastavený systém webOS či o dosud vyvíjený Google Chrome OS. Nyní do této skupiny přidává své dílo také Mozilla.

Boot 2 Gecko čili B2G je operační systém postavený na Linuxu a především na renderovacím jádře Gecko. Je určen pro provoz aplikací vytvořených pomocí webových technologií, tedy především HTML5, ECMAScript 5 a CSS 3. Cílem je vytvořit systém kompletně svobodný přes všechny vrstvy. Projekt je zatím velmi čerstvý, takže jednak je ve značném stadiu nedokončenosti, ale navíc pro svoji funkci zatím vyžaduje mnoho kódu Androidu.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016