přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jolicloud plánuje vydať svoj vlastný netbook

Jolicloud plánuje vydať svoj vlastný netbook

H-online priniesol správu, že Jolicloud, firma vyrábajúca rovnomennú distribúciu linuxu sa chystá vydať vlastný netbook.

Netbook sa bude volať Jolibook a pobeží na ňom najnovšia verzia Jolicloudu. Pod kapotu je plánovaný procesor Intel Atom 550 a tiež 250GB hard disk. Veľosť harddisku je trochu prekvapivá, pretože Jolicloud sa svojím interfacom zameriava hlavne na spúšťanie apliaci z webu.

Distribúcia Jolicloud vyšla v októbri vo verzii 1.1, a vychádza z Ubuntu 10.04 čo je oproti predchádzajúcej verzii postavenej na dosluhujúcom Ubuntu 9.04 dôležitý update. Okrem novších balíčkov (napr. Chromium 7, Open Office 3.2.1 ...) sa však uživateľské rozhranie, ani zameranie na web-aplikácie nemení. Otázkou je, ako takýto netbook bude súperiť napríklad s netbookmi s novým uživateľským rozhraním Ubuntu Unity.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Adam Saleh

Adam Saleh

Bratislavčan, informatik, mat-fyzák a turista.


  • Distribuce: Fedora 13/Ubuntu 10.10
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...