přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Fedora 15 pravdepodobne zahrnie Wayland do svojich repozitárov

Fedora 15 pravdepodobne zahrnie Wayland do svojich repozitárov

Po zverejnení plánu Marka Shuttlewortha prejsť s Ubuntu z X.org na Wayland sa rapídne zvýšil záujem o tento display server. 


Adam Jackson, jeden z vývojárov RedHat-u zodpovedných za X.org, na mailing list Fedory napísal, že Fedora pravdepodobne na Wayland niekedy v budúcnosti z X.Org prejde, pretože má oproti momentálne používanému display-serveru množstvo výhod vzhľadom na svoju modernú architektúru. 

Zatiaľ je však Wayland ešte príliš mladý na bežné požívanie.Vývojári si budú môcť experimentálny display driver pravdepodobne nainštalovať už vo Fedore 15, kým sa dostane k bežnému uživateľovi to však ešte niekoľko rokov potrvá. Správu priniesol Phoronix.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Adam Saleh

Adam Saleh

Bratislavčan, informatik, mat-fyzák a turista.


  • Distribuce: Fedora 13/Ubuntu 10.10
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...