přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kali Linux získal plynulé aktualizace

Kali Linux získal plynulé aktualizace

Kali Linux

Bezpečnostní linuxová distribuce Kali Linux získala novou verzí 2016.1 systém plynulých aktualizací (rolling releases), založený na čerstvých balíčcích Debian Testing.


Kali Linux je speciální linuxová distribuce určená pro penetrační testy a další oblasti testování počítačové bezpečnosti. Je založena na distribuci Debian a dosud používala podobný model aktualizací jako právě tato distribuce (tedy vydávání velkých verzí, které byly ve třech stavech aktuálnosti, a drobných aktualizací v rámci těchto verzí).

S novou verzí 2016.1 přichází nový model, který se již zkoušel dříve, ale nebyl snadno použitelný: rolling update (též rolling releases; česky se označuje jako plynulá aktualizace). Systém tedy bude používat vždy aktuální software vycházející z balíčků Debian Testing. Novinkou je také Kali Linux Package Tracker, nástroj umožňující sledovat na webu nebo formou e-mailů vývoj distribuce.

Nahoru

Příspěvky

Kali Linux získal plynulé aktualizace
Lenka 26. 01. 2016, 21:33:10
Odpovědět  Odkaz 
PRVNÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ
Tak to je BOMBA, asi přejdu na KALI! Jen ať si hezky Rollovat Kali Linux budu :-)

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...