přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kali Linux získal plynulé aktualizace

Kali Linux získal plynulé aktualizace

Kali Linux

Bezpečnostní linuxová distribuce Kali Linux získala novou verzí 2016.1 systém plynulých aktualizací (rolling releases), založený na čerstvých balíčcích Debian Testing.


Kali Linux je speciální linuxová distribuce určená pro penetrační testy a další oblasti testování počítačové bezpečnosti. Je založena na distribuci Debian a dosud používala podobný model aktualizací jako právě tato distribuce (tedy vydávání velkých verzí, které byly ve třech stavech aktuálnosti, a drobných aktualizací v rámci těchto verzí).

S novou verzí 2016.1 přichází nový model, který se již zkoušel dříve, ale nebyl snadno použitelný: rolling update (též rolling releases; česky se označuje jako plynulá aktualizace). Systém tedy bude používat vždy aktuální software vycházející z balíčků Debian Testing. Novinkou je také Kali Linux Package Tracker, nástroj umožňující sledovat na webu nebo formou e-mailů vývoj distribuce.

Nahoru

Příspěvky

Kali Linux získal plynulé aktualizace
Lenka 26. 01. 2016, 21:33:10
Odpovědět  Odkaz 
PRVNÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ
Tak to je BOMBA, asi přejdu na KALI! Jen ať si hezky Rollovat Kali Linux budu :-)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...