přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, KDE má vlastní tablet

KDE má vlastní tablet

Tým KDE Plasma Active představil sedmipalcový tablet Spark. Poběží na něm Linux a uživatelským rozhraním bude Plasma Active.


Aaron J. Seigo z týmu KDE Plasma Active představil zcela nový tablet s názvem Spark. Jeho specialitou bude, že na něm poběží systém založený na linuxovém jádře a jako grafické uživatelské rozhraní bude sloužit – jak jinak – Plasma Active. V oblasti mobilních přístrojů se tedy objevuje nový hráč.

Tablet bude mít procesor ARM s kmitočtem 1 GHz, grafický procesor Mali-400, operační paměť 512 MB, flash paměť 4 GB, slot pro kartu SD a displej o úhlopříčce 7 palců. Pro komunikaci je připravena technologie WiFi, dvě USB zásuvky a jedna HDMI. Cena se předpokládá okolo 200 EUR.

Nahoru

Příspěvky

KDE má vlastní tablet
Dan 30. 01. 2012, 06:47:48
Odpovědět  Odkaz 
Obávám se že na českej trh se něco podobného ani nedostane ....
a pokud tak už to technologicky bude out ...
KDE má vlastní tablet
Milhouse 30. 01. 2012, 07:40:17
Odpovědět  Odkaz 
Cena v uváděném článku je v € né v dolarech. No jsem na to zvědavý, co tam bude fungovat za distro. Snad né nějaké specializované.
Lukáš Jelínek Re: KDE má vlastní tablet
Lukáš Jelínek 30. 01. 2012, 09:39:37
Odpovědět  Odkaz 
Cenu jsem opravil, nějak se mi ty měkké měny pletou. Distro bude určitě specializované - Plasma Active v ničem běžném není. Asi to bude mít nejblíž k něčemu, jako je tohle: http://susestudio.com/a/qptX5G/plasma-active
Jiří Eischmann Re: Re: KDE má vlastní tablet
Jiří Eischmann 30. 01. 2012, 11:08:04
Odpovědět  Odkaz 
Plasma Active v žádné distribuci ještě není, protože to je čerstvá věc. Předpokládám, že v jarních verzích distribucí už bude. Minimálně do Fedory 17 se plánuje.

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz