přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, KDE má vlastní tablet

KDE má vlastní tablet

Tým KDE Plasma Active představil sedmipalcový tablet Spark. Poběží na něm Linux a uživatelským rozhraním bude Plasma Active.


Aaron J. Seigo z týmu KDE Plasma Active představil zcela nový tablet s názvem Spark. Jeho specialitou bude, že na něm poběží systém založený na linuxovém jádře a jako grafické uživatelské rozhraní bude sloužit – jak jinak – Plasma Active. V oblasti mobilních přístrojů se tedy objevuje nový hráč.

Tablet bude mít procesor ARM s kmitočtem 1 GHz, grafický procesor Mali-400, operační paměť 512 MB, flash paměť 4 GB, slot pro kartu SD a displej o úhlopříčce 7 palců. Pro komunikaci je připravena technologie WiFi, dvě USB zásuvky a jedna HDMI. Cena se předpokládá okolo 200 EUR.

Nahoru

Příspěvky

KDE má vlastní tablet
Dan 30. 01. 2012, 06:47:48
Odpovědět  Odkaz 
Obávám se že na českej trh se něco podobného ani nedostane ....
a pokud tak už to technologicky bude out ...
KDE má vlastní tablet
Milhouse 30. 01. 2012, 07:40:17
Odpovědět  Odkaz 
Cena v uváděném článku je v € né v dolarech. No jsem na to zvědavý, co tam bude fungovat za distro. Snad né nějaké specializované.
Lukáš Jelínek Re: KDE má vlastní tablet
Lukáš Jelínek 30. 01. 2012, 09:39:37
Odpovědět  Odkaz 
Cenu jsem opravil, nějak se mi ty měkké měny pletou. Distro bude určitě specializované - Plasma Active v ničem běžném není. Asi to bude mít nejblíž k něčemu, jako je tohle: http://susestudio.com/a/qptX5G/plasma-active
Jiří Eischmann Re: Re: KDE má vlastní tablet
Jiří Eischmann 30. 01. 2012, 11:08:04
Odpovědět  Odkaz 
Plasma Active v žádné distribuci ještě není, protože to je čerstvá věc. Předpokládám, že v jarních verzích distribucí už bude. Minimálně do Fedory 17 se plánuje.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...