přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kdenlive by mohl opět ožít

Kdenlive by mohl opět ožít

Kdenlive

Hlavní vývojář programu Kdenlive byl nalezen živý a zdravý. Projekt by mohl opět pokračovat, i když asi s jinými tvůrci.


Před časem to vypadalo, že je konec s projektem videoeditačního programu Kdenlive. Jeho hlavní vývojář Jean-Baptiste Mardelle beze stopy zmizel a aktivita v projektu ustala. Nyní je ale opět naděje, že Kdenlive bude pokračovat. Lídr projektu byl nalezen živý a zdravý; bohužel ale ztratil motivaci pokračovat (což souvisí i s významným refaktoringem, se kterým v Kdenlive začal).

Vincent Pinon, který původního vývojáře vypátral, však následně získal pro projekt další zájemce, kteří by mohli ve vývoji prokračovat. Velké úkoly, které ale před vývojáři stojí (například portace na Qt5 nebo využití výkonu GPU), však téměř jistě nepřijdou na řadu dříve než koncem roku 2014 či začátkem 2015.

Nahoru

Příspěvky

Kdenlive by mohl opět ožít
Jirka 22. 12. 2013, 20:12:04
Odpovědět  Odkaz 
paráda, byla by škoda nechat kdenlive umřít. Já momentálně stříhám reportáž ze závodů veteránů a jsme velmi spokojen, dříve jsme jel na Pinanacle, což byl velmi příjemný SW pro lamy, kdenlive je o level výše, pracuje se sním intuitivně a přitom má možnosti o kterých se mi na Pinnaclu mohlo jen zdát.
Kdenlive by mohl opět ožít
fri 22. 12. 2013, 21:32:45
Odpovědět  Odkaz 
Před delší dobou jsem začal dělat překlady dvou videoeditorů, jeden Qt a druhý Gtk - pro jistotu.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »