přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kdenlive by mohl opět ožít

Kdenlive by mohl opět ožít

Kdenlive

Hlavní vývojář programu Kdenlive byl nalezen živý a zdravý. Projekt by mohl opět pokračovat, i když asi s jinými tvůrci.


Před časem to vypadalo, že je konec s projektem videoeditačního programu Kdenlive. Jeho hlavní vývojář Jean-Baptiste Mardelle beze stopy zmizel a aktivita v projektu ustala. Nyní je ale opět naděje, že Kdenlive bude pokračovat. Lídr projektu byl nalezen živý a zdravý; bohužel ale ztratil motivaci pokračovat (což souvisí i s významným refaktoringem, se kterým v Kdenlive začal).

Vincent Pinon, který původního vývojáře vypátral, však následně získal pro projekt další zájemce, kteří by mohli ve vývoji prokračovat. Velké úkoly, které ale před vývojáři stojí (například portace na Qt5 nebo využití výkonu GPU), však téměř jistě nepřijdou na řadu dříve než koncem roku 2014 či začátkem 2015.

Nahoru

Příspěvky

Kdenlive by mohl opět ožít
Jirka 22. 12. 2013, 20:12:04
Odpovědět  Odkaz 
paráda, byla by škoda nechat kdenlive umřít. Já momentálně stříhám reportáž ze závodů veteránů a jsme velmi spokojen, dříve jsme jel na Pinanacle, což byl velmi příjemný SW pro lamy, kdenlive je o level výše, pracuje se sním intuitivně a přitom má možnosti o kterých se mi na Pinnaclu mohlo jen zdát.
Kdenlive by mohl opět ožít
fri 22. 12. 2013, 21:32:45
Odpovědět  Odkaz 
Před delší dobou jsem začal dělat překlady dvou videoeditorů, jeden Qt a druhý Gtk - pro jistotu.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

2N