přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Flowblade: málo známý videoeditor pro Linux

Flowblade: málo známý videoeditor pro Linux

Video

V nedávném článku Vladislava Konopíka jste si mohli přečíst o některých známějších editorech videa pro Linux. Ovšem jsou i editory méně známé, například Flowblade.


Článek na serveru OMG! Ubuntu! upozorňuje na jeden méně známý videoeditor pro Linuxu. Je napsán v Pythonu, jmenuje se Flowblade a nabízí především klasickou editaci ve stopách (kterých může být až devět). Podle webu projektu je Flowblade „navržen, aby umožňoval rychlou, přesnou a robustní editační práci“ a má „jako workflow editační model vkládání ve filmovém stylu.“

Způsob práce je poněkud jiný než u obvyklých editorů, na což je potřeba si zvyknout.

Aplikace obsahuje například 6 kompozitorů, 19 způsobů míchání klipů, 40 přechodových efektů, více enž 50 obrazových filtrů a více než 30 filtrů zvukových. Podpora vstupních a výstupních videoformátů je závislá na nainstalovaných knihovnách. Uživatelů Ubuntu mohou instalovat přímo z repozitářů (starší verzi), použít balíček z projektu (nejnovější verze; bohužel nefunguje na Ubuntu 16.04, naopak by měl fungovat na Debianu 8) nebo z UbuntuUpdates.

Práce v editoru Flowblade (snímek z videa Moving a transition with Sync Parent / Resync, Jane Liljeblad) Práce v editoru Flowblade (snímek z videa Moving a transition with Sync Parent / Resync, Jane Liljeblad)

Nahoru

Příspěvky

Flowblade: málo známý videoeditor pro Linux
Ivo VÁLEK 8. 09. 2016, 12:36:11
Odpovědět  Odkaz 
Tak jsem toho krasavce vyzkoušel, ale, jak už to v Linuxu s videoeditory bývá (Kdenlive)...padesát tisíc funkcí a vymožeností, jenže titulek k obrázku nebo k videu neudělám páč mám kvíkvé 10 a postrádám nejspíš trpělivost. Jaktože v blbém windowsáckém Movie makeru si udělám titulky jednoduše a jaké chci a v Linuxu jde vždy o PROCES? Pitivi mi neustále padá, v Openshotu (který zase naoplátku nikdy nenaběhne ve windech, tam taky neustále padá) neudělám titulek animovaný (třeba aby běžel dole v obraze) a tady ve Flowblade si vytvořím statický titulek podle své představy, uložím ho, ale pak do stopy dostanu jen titulek samotný a potřebný snímek či video zvlášť. Ve výsledku pak vidím jen černé pole s titulkem, nebo snímek či video, kde se titulek měl objevit s ním, ale dohromady mi to nejde ani zaboha...
Lukáš Jelínek Re: Flowblade: málo známý videoeditor pro Linux
Lukáš Jelínek 8. 09. 2016, 13:50:55
Odpovědět  Odkaz 
Problémem mnoha programů - a do této kategorie může patřit i tento - je syndrom "developers for developers". Tedy že vývojáři si program vyvinou tak, aby vyhovoval právě jim. Jenže běžný uživatel myslí trochu jinak, takže je program pro cílovou skupinu obtížně použitelný. Například většina open-source e-shopů (včetně OpenCartu, Prestashopu a ZenCartu) je pro obchodníky špatně použitelná, protože mají sice mnoho stupňů volnosti v práci (zvlášť po přidání dalších modulů), ale standardní vyřizování objednávek nebo přidávání zboží je zbytečně komplikované.
Mario Radev Re: Re: Flowblade: málo známý videoeditor pro Linux
vxmery 8. 09. 2016, 16:06:52
Odpovědět  Odkaz 
+1

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

2N