přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kodi jde na Xbox One

E LINKX

Kodi jde na Xbox One

Kodi

Svobodné multimediální centrum Kodi je nyní dostupné i pro herní konzole Xbox One. Zatím má určitá omezení, která by ale měla být odstraněna.


Xbox One je řada herních konzolí společnosti Microsoft. Nově je pro tato zařízení k dispozici populární svobodné multimediální centrum Kodi. Dostupnost v různých oblastech světa se rozšiřuje postupně, pro Evropu včetně Česka je ale Kodi dostupné hned v první vlně.

Kodi se v některých zemích (například Velké Británii) potýká s právními komplikacemi způsobenými tím, že někteří prodejci dodávají na trh tzv. Kodi boxy (zařízení s předinstalovaným Kodi) s doplňky umožňujícími snadný přístup k nelegálně šířenému obsahu, zejména streamovanému.

Kodi na konzolích Xbox One má zatím určitá omezení, která by měla být postupně odstraněna. Patří k nim například nedostupnost připojených úložišť a disků Blu-ray nebo podpora síťového přístupu omezená jen na protokol NFS.

Další novinkou okolo Kodi je dokončení podpory 64 bitové architektury na Windows. Verze 18 bude už plnohodnotně vydána jako 64bitová na všech podporovaných platformách.

Kodi na konzoli Xbox One (zdroj: web Kodi) Kodi na konzoli Xbox One (zdroj: web Kodi)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS