přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kodi jde na Xbox One

Kingston - velká jarní soutěž

Kodi jde na Xbox One

Kodi

Svobodné multimediální centrum Kodi je nyní dostupné i pro herní konzole Xbox One. Zatím má určitá omezení, která by ale měla být odstraněna.


Xbox One je řada herních konzolí společnosti Microsoft. Nově je pro tato zařízení k dispozici populární svobodné multimediální centrum Kodi. Dostupnost v různých oblastech světa se rozšiřuje postupně, pro Evropu včetně Česka je ale Kodi dostupné hned v první vlně.

Kodi se v některých zemích (například Velké Británii) potýká s právními komplikacemi způsobenými tím, že někteří prodejci dodávají na trh tzv. Kodi boxy (zařízení s předinstalovaným Kodi) s doplňky umožňujícími snadný přístup k nelegálně šířenému obsahu, zejména streamovanému.

Kodi na konzolích Xbox One má zatím určitá omezení, která by měla být postupně odstraněna. Patří k nim například nedostupnost připojených úložišť a disků Blu-ray nebo podpora síťového přístupu omezená jen na protokol NFS.

Další novinkou okolo Kodi je dokončení podpory 64 bitové architektury na Windows. Verze 18 bude už plnohodnotně vydána jako 64bitová na všech podporovaných platformách.

Kodi na konzoli Xbox One (zdroj: web Kodi) Kodi na konzoli Xbox One (zdroj: web Kodi)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Je možné nasadit aplikaci za jediný týden?

CiscoJestli jste někdy řešili nasazování aplikace, asi víte, že všechno odladit může být celkem zdlouhavá záležitost. Dokážete si představit, že na to máte jen týden? Že je to nemožné? Není! Jde to a ani to nemusí být příliš složité.

Pokračování ...


Kodys

Public Relations

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Axis Talk 2021