přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Let’s Encrypt chystá wildcard certifikáty

Let’s Encrypt chystá wildcard certifikáty

Let's Encrypt

Certifikační autorita Let’s Encrypt připravuje tzv. wildcard certifikáty, tedy pro neomezený počet subdomén. Měly by být k dispozici v lednu 2018.


Certifikační autorita Let’s Encrypt, poskytující TLS certifikáty bezplatně a automatizovaně, chystá i jejich wildcard verzi – tedy certifikáty typu *.něco, umožňující zabezpečit neomezený počet subdomén. Nyní je potřeba pro každou doménu vydávat samostatný certifikát nebo domény přidávat do jediného certifikátu, což je pro některé případy použití dost těžkopádné a naráží to na různé komplikace.

Wildcard certifikáty jsou kontroverzní záležitost, kromě pozitiv mají i negativa. Například dokument RFC 6125 je nedoporučuje, protože například „legitimizují‟ i domény vzniklé bez vědomí správce systému.

Nový typ certifikátů by měl být k dispozici v lednu 2018, pro jejich vydávání se bude využívat připravovaný protokol ACME v2 (druhá verze protokolu ACME, vyvinutého právě pro účely Let's Encrypt). Stejně jako „obyčejné‟ certifikáty, i tyto budou zdarma.

Projekt Let’s Encrypt můžete podpořit svým příspěvkem. Má velký podíl na tom, že se podíl webů zabezpečených pomocí TLS od prosince 2015 zvýšil ze 40 % na dnešních 58 %.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Doba datové komunikace a její bezpečnost „teorie versus praxe“

ENIGMAOče­ká­vá se, že v roce 2025 bude 80 % veš­ke­rých B2B obchod­ních inter­ak­cí mezi doda­va­te­li a kupu­jí­cí­mi usku­teč­ně­no pomo­cí digi­tál­ních kaná­lů. Pro zabez­pe­če­ní dat byla vždy důle­ži­tou sou­čás­tí i bez­peč­ná komu­ni­ka­ce.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »