přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Let’s Encrypt chystá wildcard certifikáty

IT Systems - Alza Media (Publero)

Let’s Encrypt chystá wildcard certifikáty

Let's Encrypt

Certifikační autorita Let’s Encrypt připravuje tzv. wildcard certifikáty, tedy pro neomezený počet subdomén. Měly by být k dispozici v lednu 2018.


Certifikační autorita Let’s Encrypt, poskytující TLS certifikáty bezplatně a automatizovaně, chystá i jejich wildcard verzi – tedy certifikáty typu *.něco, umožňující zabezpečit neomezený počet subdomén. Nyní je potřeba pro každou doménu vydávat samostatný certifikát nebo domény přidávat do jediného certifikátu, což je pro některé případy použití dost těžkopádné a naráží to na různé komplikace.

Wildcard certifikáty jsou kontroverzní záležitost, kromě pozitiv mají i negativa. Například dokument RFC 6125 je nedoporučuje, protože například „legitimizují‟ i domény vzniklé bez vědomí správce systému.

Nový typ certifikátů by měl být k dispozici v lednu 2018, pro jejich vydávání se bude využívat připravovaný protokol ACME v2 (druhá verze protokolu ACME, vyvinutého právě pro účely Let's Encrypt). Stejně jako „obyčejné‟ certifikáty, i tyto budou zdarma.

Projekt Let’s Encrypt můžete podpořit svým příspěvkem. Má velký podíl na tom, že se podíl webů zabezpečených pomocí TLS od prosince 2015 zvýšil ze 40 % na dnešních 58 %.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog


Soutěž - monitor Philips 24"

Public Relations

Využijte letní akce na předplatné časopisu IT Systems!

Nenechte si ujít příležitost dostávat pravidelně informace ze světa podnikové informatiky a předplaťte si časopis IT Systems. Udržujte si přehled v oboru a získejte inspiraci, jak využít informační technologie pro vaši firmu nebo organizaci. K pořízení nebo obnovení předplatného IT Systems je nyní ideální příležitost. Právě totiž probíhá letní akce, v rámci níž je možno získat roční předplatné jen za 599 Kč.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Pavel Fric

Pavel Fric, 29. listopad

Palapeli


Pavel Fric

Pavel Fric, 19. listopad

Amarok


Všechny blogy »