přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Let's Encrypt má důvěryhodné certifikáty

PointX - news (2016)

Let's Encrypt má důvěryhodné certifikáty

Let's Encrypt

Certifikáty Let's Encrypt jsou od nynějška v běžných webových prohlížečích považovány za důvěryhodné. Bylo toho dosaženo křížovým podpisem od autority IdenTrust.


reklama

Iniciativa Let's Encrypt pokročila do další fáze, která měla podle plánu následovat. Certifikáty podepsané touto certifikační autoritou jsou od nynějška všemi běžnými webovými prohlížeči považovány za důvěryhodné. Bylo toho dosaženo tím, že byly „mezilehlé“ (intermediate) certifikáty Let’s Encrypt Authority X1 a Let’s Encrypt Authority X2 křížově podepsány autoritou IdenTrust.

Zda to platí i pro váš prohlížeč, si můžete ověřit na testovací stránce.

Aby to správně fungovalo, je potřeba náležitě nastavit webový server. Budete-li používat příslušný klientský software (součást projektu Let’s Encrypt), který se bude o certifikáty automaticky starat, vyřeší tento problém za vás.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,75 | Hodnotilo: 4
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

Využijte letní akce na předplatné časopisu IT Systems!

Nenechte si ujít příležitost dostávat pravidelně informace ze světa podnikové informatiky a předplaťte si časopis IT Systems. Udržujte si přehled v oboru a získejte inspiraci, jak využít informační technologie pro vaši firmu nebo organizaci. K pořízení nebo obnovení předplatného IT Systems je nyní ideální příležitost. Právě totiž probíhá letní akce, v rámci níž je možno získat roční předplatné jen za 599 Kč.

Pokračování ...