přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, LibreOffice 4.3

LibreOffice 4.3

LibreOffice

Je tady kancelářský balík LibreOffice 4.3 s řadou novinek, včetně podpory OOXML Strict. Přečtěte si přehled novinek, který jsme pro vás připravili.


S malým zpožděním oproti původnímu plánu byla dnes vydána verze 4.3 kancelářského balíku LibreOffice. Podporuje formát OOXML Strict (stal se tak druhým balíkem po Microsoft Office 2013, který tuto podporu má), vnořené komentáře, intuitivnější práci s tabulkami v programu Calc, animované 3D modely v Impressu nebo odstavce o opravdu velkých rozměrech.

Na našem portálu OpenOffice.cz dnes vyšel přehledový článek Petra Valacha o tomto balíku. Můžete se tedy hned podívat podrobněji, co je v sadě aplikací nového a jak některé z novinek vypadají "naživo".

Nahoru

Příspěvky

LibreOffice 4.3
Marek H. 31. 07. 2014, 09:39:41
Odpovědět  Odkaz 
S každou novou verzí optimisticky očekávám, že zlepší vzájemnou spolupráci jednotlivých aplikací LibreOffice. Bohužel výměna dat z Calcu do Writeru je dost omezená.
Tabulka Calcu, aby se dala editovat ve Writeru a zapadla do formátu textu, je třeba vložit jako HTML. Nelze použít Ctrl C, Ctrl V. Následně, když chci přenést pouze hodnoty z Calcu do tabulky ve Writeru, tak je to nemožné.
To je jedna z velkých kotev, které u nás neumožňují nasadit otevřený software a nutí nás používat Microsoftí office, kde je to bezproblémové.
Nemluvě o makrech.
Re: LibreOffice 4.3
PL 31. 07. 2014, 18:03:54
Odpovědět  Odkaz 
"Tabulka Calcu, aby se dala editovat ve Writeru a zapadla do formátu textu, je třeba vložit jako HTML. Nelze použít Ctrl C, Ctrl V. Následně, když chci přenést pouze hodnoty z Calcu do tabulky ve Writeru, tak je to nemožné."

Funguje bezproblému. Vložím tabulku z Calcu do Writeru, když jí chci dále editovat, klinu na tabulku pravým tlačítkem a dám "upravit", změní se "rozhraní" tabuky a jde libovolně editovat, přeposovat hodnoty apod. Když dodělám co chci, stačí kliknou mimo tabulku a je to.
Petr Valach Re: Re: LibreOffice 4.3
Petr Valach 31. 07. 2014, 20:38:31
Odpovědět  Odkaz 
Protože se vkládá jako OLE objekt...
LibreOffice 4.3
Petr Ledvina 31. 07. 2014, 12:59:26
Odpovědět  Odkaz 
Taky myslím, že by to LibreOffice měl umět. Než se to naučí, tak přesně na toto je skvělý doplněk JP Kopírovanie tabuľky Calc – Writer http://www.openoffice.cz/doplnky/rozsirenie-pre-kopirovanie-tabulky-z-calcu-do-writeru Funguje přesně tak, jak očekávám. Makra fungují v LibreOffice/OpenOffice už velmi dlouho ...
Re: LibreOffice 4.3
Marek H. 31. 07. 2014, 13:17:16
Odpovědět  Odkaz 
Díky za doplněk. Jistě vyzkouším.
Re: LibreOffice 4.3
Marek H. 31. 07. 2014, 13:33:17
Odpovědět  Odkaz 
Bohužel rozšíření není pravděpodobně připraveno pro LibreOffice 4.3.x.
Píše, že vyžaduje minimálně referenční verzi OpenOffice.org 4.0.
Petr Valach Re: Re: LibreOffice 4.3
Petr Valach 31. 07. 2014, 14:57:16
Odpovědět  Odkaz 
Vyjádření Julia Pastierika:

V AOO sa od verzie 4.0 zmenila štruktúra definície panelov nástrojov, ktorá nie je kompatibilná so staršími verziami AOO a, samozrejme, aj LO. LO nepoužívam a preto preň neudržiavam nové verzie rozšírení. Všetky rozšírenia sú však stiahnuteľné v starších verziách (fungujú pod AOO 3.x a LO) z http://www.liberix.cz/doplnky/jp_makra_ooo_old/

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


IOTOR

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Novinky provázející verzi 0.80 elektrotechnického software


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos