přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux získává čím dál více nových vývojářů

Linux získává čím dál více nových vývojářů

Linux

Linuxové jádro získalo za posledních 15 měsíců 2000 nových vývojářů a jejich příliv rostl. Současně se za stejné období zkrátila perioda vydávání nových verzí ze 70 na 66 dnů.


Podle statistiky organizace Linux Foundation je mezi vývojáři zájem o práci na linuxovém jádře. Za posledních 15 měsíců (od října 2013 do konce roku 2014) přibylo přibližně 2000 nových vývojářů. Přírůstek se přitom postupně zvětšoval – zatímco u verze 3.11 bylo zaznamenáno 205 nových tvůrců, například u verze 3.13 jich bylo 219 a u 3.15 už 261. Doba vývoje nové verze Linuxu současně klesla ze 70 dnů na 66.

Co se týká přispívajících firem a dalších subjektů, nejvíce příspěvků do kódu přidali nezávislí vývojáři (12,4 %), dále pak firmy Intel (10,5 %), Red Hat (8,4 %) a Linaro (5,6 %). Nejaktivnějšími vývojáři byli H. Hartley Sweeten (1,1 %; počítáno za období od verze 2.6.11), Al Viro (1,0 %) a Takashi Iwai (0,9 %). V podepisování změn vede Greg Kroah-Hartman se 14,4 %; role Linuse Torvaldse zde klesá, věnuje se čím dál více spíše strategickým záležitostem než přímé práci s kódem.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Je možné nasadit aplikaci za jediný týden?

CiscoJestli jste někdy řešili nasazování aplikace, asi víte, že všechno odladit může být celkem zdlouhavá záležitost. Dokážete si představit, že na to máte jen týden? Že je to nemožné? Není! Jde to a ani to nemusí být příliš složité.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

DT Summit MP