přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux získává čím dál více nových vývojářů

Linux získává čím dál více nových vývojářů

Linux

Linuxové jádro získalo za posledních 15 měsíců 2000 nových vývojářů a jejich příliv rostl. Současně se za stejné období zkrátila perioda vydávání nových verzí ze 70 na 66 dnů.


Podle statistiky organizace Linux Foundation je mezi vývojáři zájem o práci na linuxovém jádře. Za posledních 15 měsíců (od října 2013 do konce roku 2014) přibylo přibližně 2000 nových vývojářů. Přírůstek se přitom postupně zvětšoval – zatímco u verze 3.11 bylo zaznamenáno 205 nových tvůrců, například u verze 3.13 jich bylo 219 a u 3.15 už 261. Doba vývoje nové verze Linuxu současně klesla ze 70 dnů na 66.

Co se týká přispívajících firem a dalších subjektů, nejvíce příspěvků do kódu přidali nezávislí vývojáři (12,4 %), dále pak firmy Intel (10,5 %), Red Hat (8,4 %) a Linaro (5,6 %). Nejaktivnějšími vývojáři byli H. Hartley Sweeten (1,1 %; počítáno za období od verze 2.6.11), Al Viro (1,0 %) a Takashi Iwai (0,9 %). V podepisování změn vede Greg Kroah-Hartman se 14,4 %; role Linuse Torvaldse zde klesá, věnuje se čím dál více spíše strategickým záležitostem než přímé práci s kódem.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »