přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux získává čím dál více nových vývojářů

Linux získává čím dál více nových vývojářů

Linux

Linuxové jádro získalo za posledních 15 měsíců 2000 nových vývojářů a jejich příliv rostl. Současně se za stejné období zkrátila perioda vydávání nových verzí ze 70 na 66 dnů.


Podle statistiky organizace Linux Foundation je mezi vývojáři zájem o práci na linuxovém jádře. Za posledních 15 měsíců (od října 2013 do konce roku 2014) přibylo přibližně 2000 nových vývojářů. Přírůstek se přitom postupně zvětšoval – zatímco u verze 3.11 bylo zaznamenáno 205 nových tvůrců, například u verze 3.13 jich bylo 219 a u 3.15 už 261. Doba vývoje nové verze Linuxu současně klesla ze 70 dnů na 66.

Co se týká přispívajících firem a dalších subjektů, nejvíce příspěvků do kódu přidali nezávislí vývojáři (12,4 %), dále pak firmy Intel (10,5 %), Red Hat (8,4 %) a Linaro (5,6 %). Nejaktivnějšími vývojáři byli H. Hartley Sweeten (1,1 %; počítáno za období od verze 2.6.11), Al Viro (1,0 %) a Takashi Iwai (0,9 %). V podepisování změn vede Greg Kroah-Hartman se 14,4 %; role Linuse Torvaldse zde klesá, věnuje se čím dál více spíše strategickým záležitostem než přímé práci s kódem.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog