přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Přichází Linux 3.12, verze 4.0 je již na obzoru

CADservis

Přichází Linux 3.12, verze 4.0 je již na obzoru

Linux

Linus Torvalds oznámil vydání linuxového jádra verze 3.12. Současně zmínil Linux 4.0, který by měl přijít přibližně za rok.


Máme tady finální verzi Linuxu 3.12, známou též pod kódovým názvem Suicidal Squirrel („sebevražedná veverka“). Novinky jsou především v oblasti souborových systémů (lepší zamykání VFS, off-line deduplikace Btrfs, škálování adresářové rekurze XFS, agresivní cachování ext4...), grafických procesorů (automatické přepínání GPU, vyšší výkon AMD Radeon, samostatné uzly zařízení pro nastavení grafického režimu a vykreslování atd.), ale i na mnoha jiných místech (RAID5 multithreading, zamykací mechanismy, řešení nedostatku paměti, vypínání časovače při nečinných procesorech apod.). Přibylo či bylo vylepšeno mnoho ovladačů zařízení, například pro Snapdragon DRM/KMS, Intel i40e, regulátory DA9063 či 88PM800 a spousta dalších.

Při této příležitosti Linus Torvalds zmínil plány pro Linux 4.0. Nechtěl by, aby číslování řady 3 pokračovalo do dvacítkových hodnot, proto by měla po verzi 3.19 následovat právě verze 4.0. Časově to vychází přibližně za rok. Původní plány hovořily o pozdějším termínu (zhruba o rok), kdy se měla jít řada 3.x už do třicítkových verzí.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

Samsung KnoxBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

Pokračování ...


Infor

Public Relations

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao