přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Přichází Linux 3.12, verze 4.0 je již na obzoru

Přichází Linux 3.12, verze 4.0 je již na obzoru

Linux

Linus Torvalds oznámil vydání linuxového jádra verze 3.12. Současně zmínil Linux 4.0, který by měl přijít přibližně za rok.


Máme tady finální verzi Linuxu 3.12, známou též pod kódovým názvem Suicidal Squirrel („sebevražedná veverka“). Novinky jsou především v oblasti souborových systémů (lepší zamykání VFS, off-line deduplikace Btrfs, škálování adresářové rekurze XFS, agresivní cachování ext4...), grafických procesorů (automatické přepínání GPU, vyšší výkon AMD Radeon, samostatné uzly zařízení pro nastavení grafického režimu a vykreslování atd.), ale i na mnoha jiných místech (RAID5 multithreading, zamykací mechanismy, řešení nedostatku paměti, vypínání časovače při nečinných procesorech apod.). Přibylo či bylo vylepšeno mnoho ovladačů zařízení, například pro Snapdragon DRM/KMS, Intel i40e, regulátory DA9063 či 88PM800 a spousta dalších.

Při této příležitosti Linus Torvalds zmínil plány pro Linux 4.0. Nechtěl by, aby číslování řady 3 pokračovalo do dvacítkových hodnot, proto by měla po verzi 3.19 následovat právě verze 4.0. Časově to vychází přibližně za rok. Původní plány hovořily o pozdějším termínu (zhruba o rok), kdy se měla jít řada 3.x už do třicítkových verzí.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz