přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Litevská policie migruje na Ubuntu

Litevská policie migruje na Ubuntu

Ubuntu

Po migraci na kancelářský balík LibreOffice přechází litevská policie také na linuxovou distribuci Ubuntu.


Jak upozornil například server DIIT, litevská policie přechází na Linux, konkrétně na distribuci Ubuntu. Migrace zahrnuje celkem osm tisíc počítačů, u nichž už organizace v minulosti přešla na kancelářský balík LibreOffice.

„Zpočátku to všechno vypadalo jako sen,“ řekl náměstek generálního policejního komisaře Donatas Malaškevičiu. „Hovořili jsme o tom, jak můžeme snížit stále rostoucí náklady na software. Věděli jsme, že mnohé západní společnosti, obce a další subjekty používají open-source software, ale nevěřili jsme, že můžeme sami také poměrně snadno přejít. Stejně jako u všech moderních technologií není zařízení nebo softwarové rozhraní izolované, existuje v prostředí s ostatními. Přizpůsobovat odlišné součásti je mnohem složitější, než se může na začátku zdát. Šetříme ale obrovské prostředky, naši zaměstnanci se stali přístupnější změnám a brzy se naučili dobře pracovat s novým textovým procesorem, tabulkovým procesorem, vytvářením prezentací, kreslením, vkládáním matematických vzorců či databázových funkcí v kancelářském balíku LibreOffice.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »