přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Microsoft platinovým členem Linux Foundation

Microsoft platinovým členem Linux Foundation

Linux Foundation

Společnost Microsoft se stala platinovým členem organizace Linux Foundation, která podporuje používání a rozvoj Linuxu.


Na vývojářské konferenci Connect(); v New Yorku ohlásila společnost Microsoft, že se stává platinovým členem neziskové organizace Linux Foundation, která podporuje používání a rozvoj Linuxu. „Jako poskytovatel cloudové platformy se zaměřujeme na pomoc vývojářům, aby lépe využívali platformy a jazyky, které znají,“ řekl Scott Guthrie, viceprezident Microsoftu pro cloud a firemní oblast. „Linux Foundation není domovem jen Linuxu, ale také mnoha nejinovativnějších open-source projektů komunity. Jsme nadšeni, že se připojujeme k Linux Foundation a spolupracujeme s komunitou na tom, abychom pomohli vývojářům kapitalizovat posun k inteligentnímu cloudu a mobilním technologiím.“

Platinový člen Linux Foundation platí organizaci roční příspěvek půl milionu dolarů.

Nahoru

Příspěvky

Re: Microsoft platinovým členem Linux Foundation
Jirka 18. 11. 2016, 08:49:46
Odpovědět  Odkaz 
No potěš koště... Kam strčili sosák, tam to nedopadlo dobře (zejména v posledních letech, viz třeba "vývoj" Windows).

A s těmi penězi: doporučuji jako rozcestník ke studiu http://www.cio.com/article/3045799/linux/5-reasons-microsoft-may-never-give-up-on-linux-patent-claims.html apod.

Jinými slovy: dají korunu, inkasují sto... Nic proti tomu, ale co mě dokáže spolehlivě vytočit je to, když někdo byznys schovává za marketingové žvásty, budící dojem, že snad jde o charitu...
Microsoft platinovým členem Linux Foundation
Majo 21. 11. 2016, 08:51:45
Odpovědět  Odkaz 
Kedze je Microsoft platinovym clenom Linux Foundation, co je Linuxova nadacia, je tak viazany platit rocne pol miliona dolarov. Nieco tym vstupom musi Microsoft spekulovat a sledovat, pretoze inak by len tak peniaze nedal, nie to este do linuxu.
Microsoft platinovým členem Linux Foundation
Davidsonek04 22. 11. 2016, 10:05:40
Odpovědět  Odkaz 
Vždy když se k něčemu dostal mrkvosoft tak s toho těžil jen on, ojebal aj Steva Jobse v 80tych letech díky čemuž získal grafické rozhraní. Pro příklad k koupil Skype od té doby podpora Linuxu stojí "slušně řečeno" za starou belu. Takže ruce a všechno ostatní pryč od mrkvosoftu!!!!
Krade nápady druhým aby na nich vydělal.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...