přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Migrace zdrojových kódů Windows do Gitu je skoro hotova

Migrace zdrojových kódů Windows do Gitu je skoro hotova

Microsoft

Microsoft dokončuje migraci zdrojových kódů Windows do verzovacího systému Git, jehož tvůrcem je Linus Torvalds, otec Linuxu.


Možná si někdo vzpomene, že zdrojové kódy Linuxu bývaly kdysi spravovány a verzovány tehdy proprietárním systémem BitKeeper (jenž byl před rokem otevřen pod licencí Apache). Kvůli změně politiky firmy BitMover a také kvůli nesouhlasu některých vývojářů s používáním proprietárního softwaru pro linuxové jádro vytvořil Linus Torvalds, tedy samotný otec Linuxu, svobodný distribuovaný verzovací systém Git.

Letos v únoru ohlásila společnost Microsoft, že přechází na Git se zdrojovými kódy svého operačního systému Windows (ostatně už Git dříve integrovala do svého Team Foundation Serveru) a že vyvíjí souborový systém GVFS pro přístup do repozitářů Gitu.

Nyní už je zhruba 90 % zdrojových kódů Windows přemigrováno do Gitu. Repozitář Windows má 4 400 aktivních větví, každý den proběhne 8 500 operací push, 6 600 posouzení kódu a 1 760 sestavení Windows. Zatímco na původním systému Source Depot se větve kódu používaly jako dlouhodobé (protože vyvětvení je náročnou operací), s Gitem firma přešla na obvyklý model většího počtu krátkodobých větví, v nichž se vyvíjejí nové funkce a pak se začleňují do hlavní větve.

Nahoru

Příspěvky

Petr Valach Migrace zdrojových kódů Windows do Gitu je skoro hotova
Petr Valach 26. 05. 2017, 11:34:34
Odpovědět  Odkaz 
Poučte mě. Znamená to, že Microsoft zveřejnil zdrojáky Windows?? :O
Re: Migrace zdrojových kódů Windows do Gitu je skoro hotova
Jirka 26. 05. 2017, 13:27:52
Odpovědět  Odkaz 
V této věci jsem naprostý laik, ale z principu se domnívám, že GIT vůbec nemusí souviset s otevřeností či zveřejněním zdrojových kódů a v případě MS to tedy tak nebude ani náhodou...

Prostě ten systém používají vnitrofiremně. Proč taky ne, když parazitování na open source je tak snadné a ještě se přitom na něj dá plivat a různě ho znemožňovat.

Alespoň to jejich přirovnání Linuxu k rakovině je ale už nějak "out", i když mě vlastně přivedlo ke zjištění, že rakovinou jsou ve skutečnosti Windows (viz "promořenost" populace a neodstranitelnost té nemoci)...
Lukáš Jelínek Re: Re: Migrace zdrojových kódů Windows do Gitu je skoro hotova
Lukáš Jelínek 26. 05. 2017, 16:34:04
Odpovědět  Odkaz 
Opravdu to není tak, že by Microsoft zveřejnil zdrojáky Windows :-)

Git se používá jen interně, nikoli třeba na GitHubu, GitLabu a podobných veřejných serverech. Používají ho proto, že je prostě lepší než jejich Source Depot. I když do něj ale ještě dodělali věci jako GVFS, aby lépe vyhovoval jejich způsobu použití.
Petr Valach Re: Re: Re: Migrace zdrojových kódů Windows do Gitu je skoro hotova
Petr Valach 26. 05. 2017, 19:22:24
Odpovědět  Odkaz 
Dík za ujasnění.
Re: Re: Migrace zdrojových kódů Windows do Gitu je skoro hotova
nobody 26. 05. 2017, 17:48:16
Odpovědět  Odkaz 
pro zajimavost, Microsoft take pred casem si upravil Debian pro potreby svejch switchu v Azure
https://azure.microsoft.com/en-us/blog/microsoft-showcases-the-azure-cloud-switch-acs/

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz