přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mozilla bude partnerem Medic Mobile

POINT.X (2018-19)

Mozilla bude partnerem Medic Mobile

medicmobile.png

Mozilla ohlásila partnerství projektu Medic Mobile, zaměřeného na „mobilní zdravotnictví“ zejména pro rozvojové země. Připravuje se expanze prostřednictvím systému Firefox OS, na němž mobilní aplikace poběží.


Medic Mobile je projekt stejnojmenné organizace založený původně několika studenty, kteří využili svobodný software FrontlineSMS pro komunikaci mezi komunitními zdravotníky. Projekt se významně rozrostl a je zaměřen na obecnější nasazování mobilní komunikace ve zdravotnictvím (mHealth), zejména v rozvojových zemích. Medic Mobile působí nyní ve dvaceti státech, jeho nástroje využívá 8000 pracovníků, kteří pečují o 5 milionů lidí.

Mezi významné případy použití, kde se využívají nástroje připravené v rámci Medic Mobile, patří vzdálená registrace pacientů a monitoring nebezpečných příznaků, dále oblast poporodní péče (včetně očkování kojenců) a zvyšování kvality péče (aktuálně pilotní nasazení monitoringu teploty skladování vakcín).

Mozilla nyní ohlásila, že se stává partnerem tohoto projektu a hodlá ho podpořit hlavně technologicky, prostřednictvím systému Firefox OS. V tuto chvíli je již pro tento systém k dispozici aplikace Reporter, určená pro sběr dat v terénu, aktuálně především týkajících se epidemie spalniček; postupně by se měly funkce této aplikace rozšiřovat (například o propojení s webovou analytickou apikací Kujua).

„Vidíme využití webu jako náš další velký krok, který přináší lokační data, obrázky, vizualizace a analýzy k rukám komunitních zdravotníků. Firefox OS je nezávislý na zařízení a přináší webovou, nízkonákladovou platformu pro rozvojový svět,“ říká Josh Nesbit, ředitel Medic Mobile.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


installfest.cz