přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, MozJPEG 3.0 zvyšuje kvalitu „černého na bílém“ a obrázků s vysokým rozlišením

MozJPEG 3.0 zvyšuje kvalitu „černého na bílém“ a obrázků s vysokým rozlišením

Mozilla

Nová verze knihovny MozJPEG přináší kvalitnější černé čáry a texty na bílém pozadí, vyšší kvalitu při stejné kompresi a v neposlední řadě API kompatibilní nejen s klasickou knihovnou libjpeg, ale i s libjpeg-turbo.


MozJPEG je knihovna vyvíjená v Mozilla Corporation a určená pro lepší práci s obrázky JPEG. Verze 3.0, která bude co nevidět oficiálně vydána, přináší řadu zajímavých novinek směřujících k vyšší kvalitě. Například černé čáry a texty na bílém pozadí generují v nové verzi výrazně méně nepříjemných artefaktů. Výrazně vyšší kvalitu poskytuje také u obrázků s vysokým rozlišením, zejména u hladkých přechodů barev. Nová verze také kromě jiného podporuje trellis kvantizaci a s jejím využitím opět o něco zvýšit kvalitu komprimovaného obrázku.

Změna ale nastala i v API. MozJPEG lze použít nejen jako náhradu za „obyčejnou“ knihovnu libjpeg, ale i za libjpeg-turbo, od níž byla původně odvozena. Na vývoji nové verze MozJPEG se přímo podílel správce kódu libjpeg-turbo a nové API bylo připraveno tak, aby umožňovalo přidávání nových věcí v budoucnosti, aniž by se narušila kompatibilita.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos