přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, MuCommander ožíva, počas neaktivity vznikol fork trolCommander

MuCommander ožíva, počas neaktivity vznikol fork trolCommander

muCommander

Po viac ako štyroch rokoch vyšla nová verzia (0.91) menej známeho multiplatformového dvojpanelového správcu súborov muCommander napísaného v Jave.


Je to viacmenej údržbové vydanie dobiehajúce štyri roky spánku bez veľkých zmien s plánovanými väčšími zmenami do budúcich vydaní. Projekt ožil len pred pár mesiacmi a po vzore ostatných sa presunul na GitHub, kde je možné si stiahnuť novu verziu a pozrieť detailne poznámky k vydaniu.

Počas doby neaktivity bol tento projekt forknutý. Fork menom trolCommander je oproti pôvodnému projektu už o kus ďalej (aktuálne vo verzii 0.9.8). Motiváciou k forku bolo odstránenie nedostatkov (chýbajúce vyhľadávanie súborov, slabý editor/prezerač súborov...) a tak dizajnovo vyzerá rovnako ako pôvodný muCommander s tým rozdielom, že logo je zelené namiesto pôvodnej modrej. TrolCommander ponúka zaujímavé vylepšenia a niektoré z nich sa plánujú backportovat do muCommandera. Aj trolCommander nájdete na GitHube alebo na domovskej stránke.

MuCommander/ trolCommander asi najviac zaujme širokými možnosťami pripojenia k rôznym serverom počínajúc ftp, sftp a končiac vSphere serverom. Ďalej konfigurovateľnými klávesovými skratkami alebo  napríklad aj možnosťou rozbaliť ISO obraz.

Ak pre vás nieje prekážkou Java (filozofickou alebo technickou), tak vám odporúčam si ich vyskúšať.

Aktuálna podoba programu muCommander Aktuálna podoba programu muCommander

Nahoru

Příspěvky

MuCommander ožíva, počas neaktivity vznikol fork trolCommander
kalows 29. 10. 2016, 12:27:35
Odpovědět  Odkaz 
Autor článku si je vědom dvou zásadních handicapů, stagnace projektů a také prostředí Java. Odhaduji, že článek nevyvolá velký zájem, ale přeju autorovi, aby se můj odhad nenaplnil.
MuCommander ožíva, počas neaktivity vznikol fork trolCommander
RSDr. Josef Mirwald 29. 10. 2016, 12:46:29
Odpovědět  Odkaz 
"asi najviac zaujme širokými možnosťami pripojenia k rôznym serverom počínajúc ftp"

Tento článek je opravdu z roku 2016??
Lukáš Jelínek Re: MuCommander ožíva, počas neaktivity vznikol fork trolCommander
Lukáš Jelínek 29. 10. 2016, 17:32:56
Odpovědět  Odkaz 
Ano, je z roku 2016, kdy mnoho webhosterů stále nic než FTP nenabízí (někteří aspoň podporují TLS, což zajistí slušnou úroveň bezpečnosti - na druhou stranu s tím mohou mít problémy některé implementace NAT v domácích routerech).
Ondrej Dzivý Balucha Re: MuCommander ožíva, počas neaktivity vznikol fork trolCommander
Ondro 29. 10. 2016, 20:51:21
Odpovědět  Odkaz 
Preco by tento clanok kvoli zmienke o ftp nemal byt z roku 2016 ?
Ftp je stale siroko pouzivany protokol.
Za druhe ftp bol prvy v zozname, tak som ho v clanku tiez pouzil ako prvy.
MuCommander ožíva, počas neaktivity vznikol fork trolCommander
al 29. 10. 2016, 13:22:18
Odpovědět  Odkaz 
No toto! Mrtvoly a mumie ožívají. Nedávno Krusader a teď i muCommander. Přál bych si aby odhodlání vydrželo. Java není na závadu. Hlavní je nabídka funkcí, stabilita, dostupnost v distribucích a možnost volby.
Ondrej Dzivý Balucha Re: MuCommander ožíva, počas neaktivity vznikol fork trolCommander
Ondro 29. 10. 2016, 21:09:38
Odpovědět  Odkaz 
Osobne som uz nedufal, ze sa vyvoj znovu rozbehne. Na nahlasene chyby reaguju, plany do buducna maju, uvidime.
So stabilitou som u muCommandera nikdy nemal problem. Pouzivam ho hlavne preto, ze podporuje aj sftp a je multiplatformovy. Pracujem tak 50/50 Linux/Windows a mam rad, ked mozem pouzivat rovnake programy na oboch platformach.
Cast ludi, co poznam ma problem s Javou(staci ju len spomenut).
MuCommander ožíva, počas neaktivity vznikol fork trolCommander
Petr J. 2. 11. 2016, 08:15:51
Odpovědět  Odkaz 
Také pracuji tak na 50/50 Linux/Windows, nicméně nemohu se ubránit dojmu, že v tomto ohledu je daleko lepší náhradou DoubleCommander - taktéž běžící na obou platformách.
Ondrej Dzivý Balucha Re: MuCommander ožíva, počas neaktivity vznikol fork trolCommander
Ondro 4. 11. 2016, 10:18:27
Odpovědět  Odkaz 
DoubleCommander je v mnohych ohladoch lepsia volba ale ma pre mna jednu nevyhodu. Defaultne podporuje len ftp, casto potrebujeme aj sftp. Prave z tohto dovodu pouzivame aj muCommander, kde sftp je defaultne a funguje to rovnako na lin/win.

Osobne dnes povazujem sftp za standard(podobne ako ftp), ktory by mal byt v kazdom spravcovi suborov a co viem tak iba muCommnader ho ma defaultne.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ondrej Dzivý Balucha

Svet PC mi učaroval, hneď ako som si prvý krát zaň sadol na strednej(bola to 386) a urobil prvý "prúser"(v DOSe som spustil niečo ako linuxovské rm -rf /* ).
Bez problémov by som nebol tam, kde som teraz. Tie ma stále posúvali a posúvajú vpred.

Prvý kontakt s linuxom bol Red Hat 7.1 ale hneď som nepresedlal stabilne na linux kvôli softvérovému modemu, ktorý pod linuxom nefungoval a škole, kde vládol a vládne Windows.


  • Distribuce: Debian
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...