přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Názor: Google využívá open source, ale to nejlepší má uzavřené

Názor: Google využívá open source, ale to nejlepší má uzavřené

Android

Ron Amadeo se věnuje současné podobě systému Android a dochází k jednoznačnému závěru: Google těží z open source, využil ho k raketovému vzestupu, ale své nejlepší aplikace ponechává proprietární.


Podíl systému Android na prodávaných mobilních zařízeních už dosáhl přibližně 80 %. Přestože jde o systém založený na Linuxu a obsahující množství open-source softwaru, některé části jsou uzavřené, proprietární. Ron Amadeo se ve svém článku na serveru Ars Technica věnuje současné podobě systému a porovnává otevřený základ (Android Open Source Project) s „peckami“, které si tam firma Google přidává a které ponechává proprietární.

Za významnou věc považuje i to, že kdo chce vstoupit do Open Handset Alliance (sdružení, které zaštiťuje vývoj systému Android a jehož členové mají i snazší přístup k aplikacím Google), zavazuje se neprodávat přístroje, které nejsou schváleny firmou Google.

Nahoru

Příspěvky

Názor: Google využívá open source, ale to nejlepší má uzavřené
PEE 23. 10. 2013, 12:07:50
Odpovědět  Odkaz 
Sice se to může zdát jako "nefér", ale proč ne? Když ty proprietární sám vyvynul, nikdo ho nemůže nutit, aby si s nima nedělal co chce.. aby to pak nedopadlo jako "nechci slevu zadarmo":-)
Názor: Google využívá open source, ale to nejlepší má uzavřené
Pan Blesk 23. 10. 2013, 16:21:17
Odpovědět  Odkaz 
Radši si přečtěte ten původní článek, tenhle rádoby výpisek si vybírá jen co se hodí, aby to bylo co nejbulvárnější a co nejvíc anti-google (asi aby bylo pěkně hodnocení). Nepředpokládám, že by autor nechápal anglické texty.
Lukáš Jelínek Re: Názor: Google využívá open source, ale to nejlepší má uzavřené
Lukáš Jelínek 23. 10. 2013, 18:38:50
Odpovědět  Odkaz 
Prosím o upřesnění, co přesně je v této novince v rozporu s tím původním článkem. Samozřejmě nelze shrnout několikastránkový článek do několika vět, aniž by došlo k určitému zjednodušení. Proto by mě zajímalo, v čem spočívá to "co nejbulvárnější" a "co nejvíc anti-google".

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...