přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, NIX.CZ představil film Svět propojovacích uzlů

NIX.CZ představil film Svět propojovacích uzlů

Peering

Video má osvětový charakter. Použít ho mohou například učitelé ve školách nebo propagátoři Internetu na veřejných přednáškách nebo konferencích.


Fungování Internetu a internetových propojovacích uzlů je téma filmu "Svět propojovacích uzlů", jehož českou verzi dnes představili zástupci českého peeringového uzlu NIX.CZ. Pět a půl minuty dlouhý snímek vznikl ve spolupráci s organizací EURO-IX. Film je určený pro vzdělávací účely.

"Smyslem filmu, který vznikl ve spolupráci několika předních evropských propojovacích uzlů, je ukázat především na to, čemu se tyto společnosti věnují. Důležitým odkazem snímku je také to, že Internet je otevřený systém, který vytvářejí sami jeho uživatelé, a to tím, že jsou schopni a ochotni spolupracovat," říká Martin Semrád, výkonný ředitel sdružení NIX.CZ.

Video "Svět propojovacích uzlů" má osvětový charakter. Použít ho mohou například učitelé ve školách nebo propagátoři Internetu na veřejných přednáškách nebo konferencích.

Nahoru

Příspěvky

NIX.CZ představil film Svět propojovacích uzlů
covex 28. 11. 2013, 19:44:51
Odpovědět  Odkaz 
Cekal jsem od toho trochu vic prave o fungovani IXu. Videii popisujicich "internet" existuje kvanta a tohle tedy nijak nevybocuje z sedeho prumeru.
Lukáš Jelínek Re: NIX.CZ představil film Svět propojovacích uzlů
Lukáš Jelínek 28. 11. 2013, 22:11:38
Odpovědět  Odkaz 
Myslím, že to tento cíl ani nemá. Je to spíš o Internetu jako takovém (pro laiky), ne o peeringových centrech, i když by to název napovídal.

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz