přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, NIX.CZ představil film Svět propojovacích uzlů

NIX.CZ představil film Svět propojovacích uzlů

Peering

Video má osvětový charakter. Použít ho mohou například učitelé ve školách nebo propagátoři Internetu na veřejných přednáškách nebo konferencích.


Fungování Internetu a internetových propojovacích uzlů je téma filmu "Svět propojovacích uzlů", jehož českou verzi dnes představili zástupci českého peeringového uzlu NIX.CZ. Pět a půl minuty dlouhý snímek vznikl ve spolupráci s organizací EURO-IX. Film je určený pro vzdělávací účely.

"Smyslem filmu, který vznikl ve spolupráci několika předních evropských propojovacích uzlů, je ukázat především na to, čemu se tyto společnosti věnují. Důležitým odkazem snímku je také to, že Internet je otevřený systém, který vytvářejí sami jeho uživatelé, a to tím, že jsou schopni a ochotni spolupracovat," říká Martin Semrád, výkonný ředitel sdružení NIX.CZ.

Video "Svět propojovacích uzlů" má osvětový charakter. Použít ho mohou například učitelé ve školách nebo propagátoři Internetu na veřejných přednáškách nebo konferencích.

Nahoru

Příspěvky

NIX.CZ představil film Svět propojovacích uzlů
covex 28. 11. 2013, 19:44:51
Odpovědět  Odkaz 
Cekal jsem od toho trochu vic prave o fungovani IXu. Videii popisujicich "internet" existuje kvanta a tohle tedy nijak nevybocuje z sedeho prumeru.
Lukáš Jelínek Re: NIX.CZ představil film Svět propojovacích uzlů
Lukáš Jelínek 28. 11. 2013, 22:11:38
Odpovědět  Odkaz 
Myslím, že to tento cíl ani nemá. Je to spíš o Internetu jako takovém (pro laiky), ne o peeringových centrech, i když by to název napovídal.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vilém Sládek, CZ.NIC
Public Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos