přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Světový den IPv6 - nejsledovanější událost od Y2K

Světový den IPv6 - nejsledovanější událost od Y2K

Podle magazínu Networkworld je dnešní Světový den IPv6 nejsledovanější technickou událostí od doby Y2K.


reklama

Na dnešní den byla vyhlášena významná celosvětová událost: Světový den IPv6. Jeho cílem bylo vyzkoušet připravenost na zprovoznění komunikace pomocí protokolu IP verze 6 (IPv6). Zúčastnila se celá řada významných firem a organizací (např. Google, Facebook, Mozilla, Microsoft, Cisco a řada dalších, včetně českých) – účast v tomto případě znamená zajištění dostupnosti pomocí IPv6.

Podle magazínu Networkworld se jedná o nejsledovanější technickou událost od „doby Y2K“, tedy přelomu let 1999 a 2000, kdy se „lámal chléb“ ohledně připravenosti systémů na rok 2000. Současně jde o největší experiment v celé čtyřicetileté historii Internetu. V českém peeringovém centru NIX.CZ dosáhl IPv6 datový tok cca 600 Mbit/s (pětiminutový průměr), oproti maximům předchozím dnů pohybujícím se okolo 120 Mb/s.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016