SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nový projekt Linux Foundation: Real-Time Linux

CADservis

Nový projekt Linux Foundation: Real-Time Linux

Linux Foundation

Do skupiny Collaborative Projects organizace Linux Foundation přibyl nový projekt: Real-Time Linux. Má za cíl podpořit nasazení Linuxu například v letectví, medicíně, audiovizuálních systémech nebo finančních institucích.


Organizace Linux Foundation, která se zabývá podporou vývoje a nasazování Linuxu, zařadila do své skupiny Collaborative Projects nový projekt: Real-Time Linux. Jak název napovídá, projekt se zabývá real-time (RT) aplikacemi Linuxu (tedy těmi, které vyžadují fungování „v reálném čase“).

Cílem je podpořit nasazení Linuxu v široké škále oblastí, kde jsou RT vlastnosti nezbytné. Mezi takové aplikace patří například letectví (včetně simulátorů), medicína, vojenství, řízení výrobních strojů, finanční instituce (banky, burzy apod.), audiovizuální systémy nebo telekomunikace. Ve spolupráci se širší komunitou by se mělo docílit například kvalitnějšího automatizovaného testování, lepší prioritizace vývojových požadavků nebo lepšího přijímání linuxových RT řešení.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog