přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nový superpočítač: Cray XK7 „Titan“ s Linuxem

Nový superpočítač: Cray XK7 „Titan“ s Linuxem

Cray

Firma Cray představila nový superpočítač Cray XK7 s kódovým názvem „Titan“. Poběží na něm Linux (CLE).


Většinu vysoce výkonných superpočítačů „pohání“ Linux, jak dokládají statistiky. Nejinak tomu bude i v případě nového superpočítače Cray XK7 s kódovým názvem „Titan“, který byl čerstvě představen. Stroj instalovaný v Oak Ridge National Laboratory je složen z 18 688 uzlů, každý obsahuje šestnáctijádrový procesor AMD Opteron 6200 a grafický akcelerátor NVIDIA Tesla K20. Elektrický příkon dosahuje 9 MW, oproti 7 MW u staršího superpočítače Jaguar se zhruba desetinovým výpočetním výkonem.

Výpočetní výkon se pohybuje okolo 20 petaflops. Operačním systémem je Cray Linux Environment (CLE), podobně jako u předchozích superpočítačů Cray. Současně s tímto superpočítačem zahajuje Cray výrobu série XK7, která bude umožňovat stavět z uvedených výpočetních uzlů počítače o výkonu až 50 petaflops.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos