přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, NTFS-3G se slučuje s ntfsprogs

NTFS-3G se slučuje s ntfsprogs

Projekty NTFS-3G (ovladač souborového systému NTFS) a ntfsprogs (sada programů pro tento souborový systém) se slučují do jediného projektu.


NTFS-3G je linuxový ovladač pro souborový systém NTFS. Je založen na technologii FUSE (běží tedy v uživatelském prostoru), podporuje širokou škálu funkcionality daného souborového systému a je součástí řady linuxových distribucí. ntfsprogs je sada programů pro NTFS – například mkntfs (vytváření souborového systému), ntfsclone (klonování, zálohování, obnova), ntfsundelete (obnova smazaných souborů), ntfsresize (změna velikosti) nebo ntfsdefrag (defragmentace).

Nyní se oba projekty, které dosud existovaly samostatně, spojují v projekt jediný. Prvním výsledkem je kromě jiného jediný balíček, který obsahuje jak ovladač, tak i nástroje pro práci s NTFS. Hlavní výhodou jediného projektu má být ale odstranění duplikace úsilí na vývoj součástí, který bude využitelné v rámci obou částí projektu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »