přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, NTFS-3G se slučuje s ntfsprogs

NTFS-3G se slučuje s ntfsprogs

Projekty NTFS-3G (ovladač souborového systému NTFS) a ntfsprogs (sada programů pro tento souborový systém) se slučují do jediného projektu.


NTFS-3G je linuxový ovladač pro souborový systém NTFS. Je založen na technologii FUSE (běží tedy v uživatelském prostoru), podporuje širokou škálu funkcionality daného souborového systému a je součástí řady linuxových distribucí. ntfsprogs je sada programů pro NTFS – například mkntfs (vytváření souborového systému), ntfsclone (klonování, zálohování, obnova), ntfsundelete (obnova smazaných souborů), ntfsresize (změna velikosti) nebo ntfsdefrag (defragmentace).

Nyní se oba projekty, které dosud existovaly samostatně, spojují v projekt jediný. Prvním výsledkem je kromě jiného jediný balíček, který obsahuje jak ovladač, tak i nástroje pro práci s NTFS. Hlavní výhodou jediného projektu má být ale odstranění duplikace úsilí na vývoj součástí, který bude využitelné v rámci obou částí projektu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog