Acronis
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Oracle: Google lhal, soud tomu nečinně přihlížel

RedHat

Oracle: Google lhal, soud tomu nečinně přihlížel

Soud

Spor mezi firmami Oracle a Google o aplikační rozhraní Javy má pokračování v právnické přestřelce. Oracle tvrdí, že soud ignoroval důkazy svědčící o nepravdivosti tvrzení Googlu.


Již šest let trvá spor mezi firmami Oracle a Google ohledně aplikačního rozhraní a dalších záležitostí okolo Javy. Soud v této věci rozhodl, že konání firmy bylo v pořádku a nepřekročilo meze „fair use“ (tedy ze zákona oprávněného užití díla). Nyní Oracle prostřednictvím svých právníků zahajuje další „výpad“ – tvrdí, že soud ignoroval fakt, že Google používá Javu i na Chrome OS (což by bylo v rozporu s tvrzením Googlu, že nevstupuje na trh platformy Java Standard Edition a používá API jen na mobilních přístrojích).

Právnička Annette Hurst z týmu zastupujícího Oracle říká, že Google používá chytré telefony s Androidem jako beranidlo, které prorazí cestu na ovládnutí trhu platfomy Java SE. „Android to dělá pomocí kódu Javy. To hrubě porušuje copyright. Tento rozsudek je pošpiněný neschopností soudu vyslyšet tento důkaz. Dívat se na na chytré telefony izolovaně je příběh zmanipulovaný Googlem.“

Christa Anderson zastupující Google na to odpověděla: „Žádná ze stran nemá povinnost doplňovat důkazy skutečnostmi mimo sféru sporu. Naše odpovědi byly náležité a úplné.“ A ohledně App Runtime for Chrome (ARC), tedy prostředí pro běh aplikací v Chrome OS (kde chce Google umožnit běh aplikací pro Android – tato verze je interně označena jako ARC++; pozn. aut.), se vyjádřila: „[ARC++] je nyní v určité fázi beta. Nebylo vyvinuto a připraveno k vydání během období předkládání důkazů.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Odhalte budoucnost IT

RedHatNenechte si ujít jedinečný open source event, který se po čtyřech letech vrací do Česka v netradičním formátu.

Pokračování ...


RedHat - A

Public Relations

NetApp nabízí nejmenší HCI v podobě 2nodového storage clusteru!

ALEFNetApp HCI je přesvědčivé řešení pro moderní datová centra, které nabízí nezávislé škálování výpočetních nebo úložných uzlů, QoS pro detailní řízení výkonu aplikací, multitenantnost pro více aplikací sdílejících stejné zdroje, schopnost nezávislého škálování úložných a výpočetních zdrojů a pokročilé datové služby včetně domén replikace a ochrany.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Acronis